Peelingi z użyciem kwasów

Uroda

Jaki peeling wybrać, by nasza skóra odwdzięczyła się nam młodym i zdrowym wyglądem przez kolejne lata? Peelingi to zabiegi, które chętnie wykonujemy zarówno w domach, jak u u kosmetyczek, czy w gabinetach medycyny estetycznej. Są szybkie, proste oraz dają natychmiastowe i widoczne efekty.

Domowe peelingi

Na rynku istnieje wiele produktów, dzięki którym wykonamy peeling w zaciszu swojego domu. Takie preparaty są stosunkowo nie drogie i łatwe w użyciu. Dzięki drobinkom, które każdy peeling zawiera – ściera się zniszczona warstwa naskórka, pozostawiając skórę promienną i nawilżoną. Takie domowe sposoby są dobre dla osób, które nie posiadają żadnych problemów skórnych i chcą po prostu systematycznie dbać o dobrą kondycję cery.

Profesjonalny peeling u specjalisty 

W momencie, gdy borykamy się z różnymi defektami skóry jak np. blizny, trądzik, przebarwienia, piegi, drobne zmarszczki, wiotka skóra, cienie pod oczami – wówczas domowe sposoby mogą być niewystarczające. I tu pojawia się pomoc z gabinetów medycyny estetycznej oraz w gabinetach kosmetologicznych. Specjaliści bowiem na takie problemy polecają szczególnie mocno peeling chemiczny. Peeling chemiczny, czyli działanie na skórę różnego rodzaju kwasami (które wybiera się do powstałego problemu oraz do rodzaju skóry), polega na starciu pierwszej warstwy naskórka, co powoduje regenerację i odnowienie komórek. To sprawia, że można całkowicie pozbyć się lub zmniejszyć widoczność problemów o których mowa życie. Dzieje się tak dlatego, iż peeling kwasami jest zabiegiem skuteczniejszym i trwalszym i bardziej bardziej wpływa na naskórek niż preparaty dostępne w drogeriach.

Efekty po peelingu kwasem

Bezpośrednio po zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienienie lub lekkie podrażnienie. Jednak są to skrajne przypadki. U wielu pacjentów widać znaczną poprawę w wyglądzie skóry, która jest bardziej napięta, elastyczna, nawilżona wszelkie problemy – mniej widoczne. Ważna jest systematyczność zabiegów oraz dobór odpowiednich preparatów do naszej skóry. Peeling kwasami, umożliwia wybór kwasów, które idealnie zostaną dobrane zarówno do problemu pacjenta, jak i jego właściwości skóry. Dlatego też, tak ważna jest szczegółowa konsultacja przed zabiegiem i wybranie sprawdzonego gabinetu. Polecamy szczególnie klinikę Enklawa Institute, która przeprowadza złuszczanie skóry różnego rodzaju kwasami. Z oferowanymi przez nich zabiegami można zapoznać się na stronie http://www.enklawa-institute.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peelingi-chemiczne . Zachęcamy do kontaktu z tym gabinetem i umawiania wizyt, by poprawić wygląd swojej skóry.

Leave a Reply