Pierścionek ze szmaragdem – jak nosić ten wyjątkowy i modny dodatek?

Moda

Kamienie szlachetne od wieków zachwycają swoimi pięknymi kolorami i dużą wartością. Jednymi z najbardziej charakterystycznych klejnotów są szmaragdy. Ich zachwycający zielony kolor zawsze robi ogromne wrażenie. Przekonaj się, dlaczego warto posiadać lub podarować bliskiej osobie pierścionek ze szmaragdem i dowiedz się, jak nosić tak wyjątkową ozdobę!

Każda elegancka kobieta powinna posiadać w swojej kolekcji przynajmniej jedną ozdobę z prawdziwym kamieniem szlachetnym. Tym niezwykłym minerałom przypisuje się bardzo pozytywną symbolikę, a nawet właściwości magiczne czy energetyczne. Niezależnie od tego, czy wierzy się w takie kwestie, niepodważalne jest ich nieprzemijające piękno. Szczególnie wyjątkowym, kobiecym dodatkiem jest pierścionek ze szmaragdem. Sprawdź dlaczego powinnaś go mieć!

Szmaragdy – jedne z najpiękniejszych kamieni szlachetnych

Nazwa kamienia wywodzi się z greckiego słowa „smaragdos”, które oznacza o prostu „zielony kamień”. Szmaragdy słyną właśnie ze swojego zachwycającego, intensywnego koloru. Są niezwykle twarde i odporne, np. na działanie kwasów. Jest to najrzadsza i zarazem najcenniejsza odmiana z grupy berylów.

Od wieków szmaragdom przypisywano najróżniejsze znaczenia i właściwości. W wielu kulturach są uznawane za symbol m.in.: witalności, siły, miłości czy harmonii. Istnieją wierzenia, według których kamienie te mają mieć korzystny wpływ na zdrowie, wzmacniając regenerację ciała, uspokajając umysł i zszargane nerwy. Z tego względu pierścionek ze szmaragdem to doskonały pomysł na prezent, dla kogoś, kto lubi i ceni głęboką symbolikę biżuterii.

Biżuteria z szmaragdami – jak ją nosić?

Największym atutem kamieni szlachetnych jest ich intensywny kolor. Biżuteria ze szmaragdami powinna być więc noszona w taki sposób, by jak najbardziej podkreślić jej urodę. Najlepiej wypadają bardzo klasyczne, eleganckie połączenia, czyli zestawienia ze strojami w stonowanych kolorach – czerni lub bieli. Bardziej ekstrawaganckie panie powinny jednak spróbować zakładać szmaragdy do ubrań w odcieniu zbliżonym do kamienia, bądź zupełnie przeciwnym, np. do czerwieni. Ta specyficzna zieleń zachwycająco prezentuje się też w towarzystwie brązów, fioletów lub złota. Kobiety o oczach w tym kolorze koniecznie powinny mieć szmaragdowy pierścionek. Ta jedna ozdoba intensywnie podkreśli spojrzenie i stanie się niezwykle intrygującym dodatkiem.

Szmaragdowy pierścionek – czy można wręczyć go narzeczonej?

Wybierając biżuterię zaręczynową warto pokusić się o nieco mniej standardowe rozwiązanie i zrezygnować z diamentów. Szmaragdowy pierścionek to oryginalny wybór, który zachwyci Twoją ukochaną. Jeśli jest rudowłosa i/lub zielonooka, z pewnością doceni właśnie taką ozdobę. Będzie w niej wyglądać naprawdę wyjątkowo, ponieważ barwa kamienia najpiękniej podkreśla właśnie te cechy urody.

Według różnych przekonań szmaragd z powodzeniem może być symbolem miłości – trwałej, spokojnej, przynoszącej ukojenie. Pary, które są względem siebie pierwszymi kochankami, koniecznie powinny wybrać taki pierścionek – kamień ten w wielu wierzeniach jest też uznawany właśnie za symbol pierwszej miłości.

Pierścionek ze szmaragdem to wyjątkowa, wręcz magiczna ozdoba. Przepiękne modele z tym kamieniem znajdziesz w sklepie redrubin.pl. Wybierz najlepsze materiały i elegancki design, by móc później przekazywać taką biżuterię z pokolenia na pokolenie!

Leave a Reply