Podolog – specjalista od stóp

Zdrowie

Zawód podologa jest zawodem stosunkowo nowym, jednak coraz bardziej popularnym. Gabinety podologiczne wyrastają jak grzyby po deszczu, zaś w zawodzie podologa kształci się coraz więcej osób. Z jakimi problemami możemy szukać pomocy u podologa?

Stopy nie muszą cierpieć

Problemy ze stopami często są przez nas ignorowane aż do czasu, kiedy pojawia się ból, obrzęk i zaczerwienienie lub też dolegliwość zaczyna nam utrudniać chodzenie. Tymczasem dla zdrowia naszych stóp warto przynajmniej raz wybrać się do podologa, który sprawdzi stan naszych stóp, podpowie sposoby pielęgnacji, a także zaordynuje leczenie dolegliwości, które nas dotknęły.

Odciski, modzele, pękajace pięty, wrastające paznokcie

Wymienione dolegliwości to najczęstsze problemy, które występują w obrębie stóp. Dodać do tego możemy jeszcze grzybicę stóp czy nadpotliwość. Wiele osób szuka pomocy przy takich dolegliwościach, jednak nie zawsze wiedzą oni, że znaleźć ją mogą właśnie w gabinecie podologicznym. Już w większości miast działa przynajmniej jeden gabinet podologiczny, w którym uzyskamy pomoc.

Jak przygotować się do wizyty u podologa?

Wiele osób zastanawia się, czy do wizyty u podologa trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. Przed wizytą warto umyć nogi, lecz jeżeli udajesz się na wizytę bezpośrednio z pracy, to nie martw się – przed rozpoczęciem badania podolog odświeży twoje nogi. Na wizytę u podologa warto zabrać także wyniki aktualnych badań, jeżeli takie były robione oraz nazwy wszystkich przyjmowanych leków. Z reguły na wizycie podolog przeprowadza podstawowy zabieg podologiczny, nazywany także pedicure leczniczym. W przypadku zauważania problemów, takich jak występowanie modzeli czy odcisków, wrastających paznokci czy grzybicy podolog zaleci odpowiednią pielęgnację i zastosowanie właściwych środków leczniczych.

Wizyta w gabinecie podologicznym może pomóc nam uporać się z różnorodnymi problemami, jakie dotykają nasze stopy. Często niektóre dolegliwości, takie jak na przykład wrastające paznokcie, są nieskutecznie leczone przez innych specjalistów.

Leave a Reply