Pończochy samonośne czy do paska? Różnice, opinie, przykłady ze sklepów

Moda

Pończochy to jeden z najbardziej kobiecych elementów garderoby. Choć zwykle z zewnątrz wyglądają tak samo jak rajstopy, to sam fakt ich noszenia wpływa na samopoczucie, a tym samym podnoszą atrakcyjność kobiety i jej seksapil. Są też takie okoliczności, kiedy pończochy są jedynym możliwym rozwiązaniem ze względu na rodzaj sukienki, a wtedy stoimy przed dylematem: pończochy samonośne czy do paska. Które wybrać?

Pończochy samonośne

Pończochy samonośne zaciągamy do połowy uda, na którym trzymają się dzięki gumce wszytej od wewnątrz. Dobre pończochy mają też paseczki z silikonu, które dodatkowo zabezpieczają je przed zsunięciem się. Wadą tego rozwiązania może okazać się dyskomfort, jeśli dokonamy złego wyboru modelu i rozmiaru. Zbyt ciasne będą uciskać udo, co jest zarówno bolesne, jak i niekorzystne dla zdrowia, ponieważ może sprzyjać powstawaniu żylaków. Co więcej, wżynające się w udo pończochy wyglądają nieestetyczne. Z kolei zbyt luźne mogą zsunąć się w najmniej spodziewanym momencie i zburzyć cały efekt, jaki kobieta włożyła w swoją stylizację. Do najpiękniejszych pończoch samonośnych trzeba bez wątpienia zaliczyć te, które są wykończone koronką. Im szerszy pas, tym mniejsze prawdopodobieństwo efektu „szyneczki”. Przykładem takich pończoch są modele z kolekcji Calze od Gabrielli, dostępne w różnych grubościach i naprawdę rozsądnych cenach.

Pończochy do paska

Z kolei tradycyjne pończochy zapewnią komfort i pewność, że nie zsuną się z nóg. Ich minusem jest większe odznaczanie się pod kreacją, dlatego przy cienkich i przylegających tkaninach istnieje prawdopodobieństwo, że inni zobaczą, co masz na sobie. Dla wielu kobiet dobranie odpowiedniego pasa do pończoch okazuje się trudnym zadaniem, bo zastanawiają się, jaki rozmiar wybrać i na jakiej wysokości go nosić. Najciekawiej prezentują się pasy z koronkowym wykończeniem, takie jak pasy DKaren.

Jeśli traktujesz pończochy jako element bielizny erotycznej, która ma pobudzić zmysły partnera, możesz popuścić wodze fantazji i poeksperymentować, zarówno z wzorem pończoch, jak i krojem pasa.

Leave a Reply