Pościel antyalergiczna – czy warto kupić?

Zakupy

Borykasz się z alergią, a źle dobrana pościel jeszcze bardziej pogłębia ten problem? Jak kupić pościel, żeby zadbać o jej czystość a jednocześnie utrzymać komfortowy poziom snu? Należy wiedzieć, że poduszki i kołdra może stać się miejscem rozwoju groźnych zarazków, bakterii, roztoczy, zaś te niekorzystnie wpływają na stan zdrowia.

Roztocze w tradycyjnej pościeli

Roztocze, to mikroskopijne pajęczaki, które nie są widoczne dla nas gołym okiem, a jednak egzystują wokół nas. Najbardziej lubią środowisko ciepłe a zarazem wilgotne, co sprawia, że pościel jest ich ulubionym siedliskiem. Badania dowodzą, że w każdym łóżku znajduje się około 1,5 mln roztoczy wielu gatunków. Jeżeli chcemy uchronić się przed nieproszonymi gośćmi w sypialni, zastanówmy się nad adekwatnym wyborem pościeli antyalergicznej.

Czym jest pościel antyalergiczna?

Z czego powinna być wykonana pościel antyalergiczna, aby chroniła nas przed roztoczami? Kołdry i poduszki antyalergiczne można podzielić ze względu na materiał, z jakiego są wykonane. Wyróżniamy:

  • Pościel antyalergiczną naturalną, stworzoną najczęściej z wełny
  • Pościel antyalergiczną mieszaną lub sztuczną, w której składzie znajduje się bawełna i włókna syntetyczne.

Kołdra antyalergiczna, często zwana jest również, jako pościel antyroztoczowa. Pościel tego typu wykonana jest z włókien, które sprawiają, że rozwój grzybów w ich obrębie jest niemożliwy. Dzięki temu pajęczaki, które wywołują alergię nie są już gościem w naszym łóżku i nie towarzyszą nam każdej nocy, kiedy wypoczywamy.

Wybierając pościel antyalergiczną warto zwrócić uwagę czy posiada ona odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu mamy pewność, że jest ona w stu procentach przebadana i że pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Zalety pościeli antyalergicznej

Pościel antyalergiczna cechuje się ogromną ilością zalet i walorów, a najważniejsze jest to, że zapewnia nam komfortowy, spokojny i zdrowy sen, a co więcej likwiduje przykry problem alergii. Dzięki temu, że można prać ją w wyższej temperaturze, aniżeli zwykłą, tradycyjną pościel, mamy szansę w pełni pozbyć się roztoczy i alergenów w niej zalegających. Tego typu pościel często nasączona jest również specjalnymi środkami, dzięki którym rozwój roztoczy w jej obrębie jest niemożliwy. Wystarczy wybrać pościel z odpowiednimi atestami, aby mieć pewność, że będzie bezpieczna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Leave a Reply