Proste sposoby na bielsze zęby

Zdrowie

Nie da się ukryć, że zdrowy, biały uśmiech stanowi nie tylko podstawę dobrego samopoczucia, ale przede wszystkim eleganckiego imażu. Śnieżnobiałe zęby od zawsze stanowią cel wielu kobiet, jak i mężczyzn i nie wynika to wyłącznie z kwestii higienicznych. Nie zmienia to jednak faktu, że zdrowe zęby to przede wszystkim systematyczność względem higieny jamy ustnej, jak również regularne wizyty u znienawidzonego przez wielu, aczkolwiek bardzo ważnego stomatologa – lekarza dentysty. Bądź co bądź, lekarz – jak ma w zwyczaju – leczy, a zdrowe zęby nie potrzebują leczenia. A jednak, utrzymanie ciągłego, białego uśmiechu należy do rzeczy wymagających – co nie znaczy, że niemożliwych do osiągnięcia prostymi sposobami.

Mycie zębów

Jeszcze nie tak dawno temu mycie zębów kojarzyło się z ręcznym szorowaniem płytki nazębnej przy pomocy klasycznej szczoteczki do zębów, sterowanej manualnie. Jakkolwiek dla wielu nużąca, bądź zbędna by nie była, przynosi właściwe efekty i przyczynia się nie tylko do poprawy odcienia zębów, ale przede wszystkim pełni role higieniczną i zapobiegawczą. Choroby zębów są w stanie wywołać rozmaite powikłania, które mogą nawet zagrażać ludzkiemu życiu.

Postęp w zakresie stomatologii nie pozostał obojętny względem rozwoju technologii. Dziś, niemal w każdym sklepie, jesteśmy w stanie nabyć elektryczne szczoteczki do zębów. Dzięki ruchomej główce tego rodzaju szczoteczki, włosie wykonuje astronomiczną ilość obrotów, co w połączeniu z szorowaniem przynosi niesamowicie dokładne efekty. I choć szczoteczki elektryczne są nieco bardziej skuteczne, klasyczna szczoteczka do zębów może być wystarczająca. W przypadku nieodpowiedniego użytkowania, każdy rodzaj szczoteczki może uszkadzać płytkę nazębną, jednak wymaga to wykorzystywanie nadmiernej siły podczas szczotkowania.

Higiena jamy ustnej na co dzień

Choć mycie zębów przynosi niesamowite efekty, człowiek wykonuje tę czynność z reguły dwa, bądź trzy razy dziennie. Oczywistym jest, że zęby są narażone na wpływ kwasów, bądź różnorodnych lotków związków choćby z powietrza. W tym celu warto uwzględnić płyn do jamy ustnej, którego stosowanie tuż po szczotkowaniu zębów pozwala zadbać o swoistą konserwacje, co pozytywnie odbije się nie tylko na zdrowiu zębów, ale również świeżości oddechu.

Leave a Reply