Jak przebiega proces powstawania ubrań szytych na miarę?

Moda

Wiele osób marzy o ubraniach uszytych na zamówienie. Doceniamy je za oryginalność, niepowtarzalność oraz możliwość dopasowania produktu do swoich potrzeb. Stworzenie wygodnego produktu nie jest łatwe i składa się na nie cały proces czynności. W artykule opowiemy jak wygląda proces szycia na miarę Łódź.

Konsultacja z klientem

Pierwszym etapem powstawania wyczekiwanego ubrania jest rozmowa z klientem. Podczas rozmowy musimy dokładnie zbadać potrzeby oraz upodobania dotyczące ubioru. Projektowanie ubrań to wieloetapowy proces, który powinien być dopracowany w każdym najdrobniejszym szczególe. Warto zwrócić uwagę na figurę klienta i podpowiedzieć najlepsze rozwiązania dopasowane do okazji, stylu i możliwości. Projektant może pochwalić się swoimi pracami, aby zainspirować i pokazać swoje możliwości. Projektowanie odzieży to przede wszystkim dokładnie wybadanie potrzeb klienta i dążenie do pełnego zadowolenia z efektów pracy. Klient opowie nam również jak ubiera się na co dzień, jakich materiałów i zdobień nie lubi. Istotna w doborze produktu jest również okazja, na jaką ubranie ma zostać założone. Inną sukienkę uszyjemy na własne wesele, a inną na eleganckie przyjęcie w pracy.

Wybór materiałów

Pracownia krawiecka Łódź pomaga w wyborze materiałów, które sprawdzą się podczas konkretnej okazji i będą wygodne dla klienta. Na etapie badania potrzeb możemy zapytać w jakich rodzajach materiałów klient czuje się najlepiej i co ceni sobie w ulubionych ubraniach. Warto zapytać czego powinniśmy unikać i na tej podstawie zaproponować klientowi materiał. Podczas projektowania ubrań bardzo ważny jest także kolor materiału dopasowany do okazji i upodobań klienta. Na tym etapie projektowania odzieży warto zastanowić się również nad dodatkami różnego rodzaju. Mowa głównie o koronkach, guzikach, rodzajach zapięć czy suwaków.

Wykrój ubrania i poprawki

Po wykonaniu ostatecznego projektu nadchodzi czas na dokładne zmierzenie rozmiarów klienta. Pracownia krawiecka Łódź dokona wszystkich niezbędnych pomiarów i rozpocznie prace związane z wykrojem materiałów. Kolejny etap szycia na miarę Łódź to zszycie wszystkich elementów, czyli stworzenie pierwowzoru ubrania. Klient na tym etapie powinien przyjść na przymiarkę aby sprawdzić jak leży ubranie. Sprawdzimy wówczas czy trzeba wprowadzić jakieś poprawki. Ostatni etap to finalne zszycie wszystkich elementów, usunięcie wystających nitek i ostatnie poprawki materiału. Po wykonaniu tych czynności finalny produkt można oddać klientowi.

Źródło: https://wyszukana.com.pl/

Leave a Reply