Blizna powstaje w wyniku urazu bądź jest też następstwem operacji chirurgicznych. Tyle wiemy. Jednak, kiedy sami doświadczymy tego, że na naszym ciele pojawia się rana, a następnie strup to z pewnością chcemy zrobić wszystko, aby tę zmianę skórną zlikwidować. Dlatego, warto poznać etapy gojenia się rany oraz przekonać się, iż gojenie się blizn to kwestia indywidualna.
Od czego zależy gojenie się blizny?
Wielu rekonwalescentów szuka sposobu na to, jak w szybki sposób zagoić bliznę. Najczęściej zależy na tym osobom, które mają duże zmiany skórne. Tak naprawdę jednak, należy zdawać sobie sprawę z tego, że gojenie się blizn jest kwestią indywidualną. Zależy od umiejscowienia blizny, a także od czynników genetycznych. Są więc pewne kwestie na które nie mamy wpływu. Najlepiej zaś korzystać ze sprawdzonych wiadomości, jak na przykład te udostępnione na stronie wszystkoobliznach.pl, a także skonsultować swój przypadek z lekarzem prowadzącym, który podpowie co zrobić, by blizna dobrze się goiła. Na przykład, po różnych zabiegach chirurgicznych lub po przebytych chorobach typu ospa czy trądzik można korzystać ze sprawdzonych środków farmakologicznych. Wpływają one głównie na widoczność blizny. W przypadku większych ran, po operacjach konieczne może okazać się skorzystanie z lasera, również w celu zmniejszenia widoczności blizny.
Postępowanie na odpowiednim etapie
Bardzo ważne jest to, żeby pamiętać, iż korzystanie z konkretnych metod możliwe jest dopiero na odpowiednim etapie gojenia się rany, w zależności od tego, gdzie ona się znajduje i jak jest duża. Najczęściej z preparatów można korzystać tuż po odpadnięciu strupa, jeśli nie ma innych przeciwwskazań. Skutecznym i bezpiecznym środkiem jest Sutricon, pod postacią żelu bądź plastrów silikonowych, który sprawia, że odrastające włókna kolagenowe lepiej się łączą. Innowacyjna formuła tego produktu sprawia, że faktycznie proces gojenia się blizny można przyspieszyć. Dlatego należy korzystać tylko ze sprawdzonych i polecanych przez lekarzy specyfików preparatów.