Rodzaje włosów do przedłużania: które włosy wybrać?

Uroda
Wiele kobiet marzy o długich i gęstych włosach. Nie każda kobieta jest jednak wyposażona w taki walor, jakim są piękne włosy. Fryzjerzy starają się sprostać wymaganiom swoich klientek i oferują przedłużanie włosów różnymi metodami. Podczas zabiegu używa się włosów naturalnych lub syntetycznych w różnych kolorach. Wielu sprzedawców włosów umieszcza na opakowaniach informacje o wyjątkowości oferowanego towaru. Zarówno fryzjerzy, jak i klientki korzystające z takich metod znają specyfikację różnych rodzajów włosów i wybierają te najlepszej jakości.

Włosy naturalne czy syntetyczne?

Rynek udostępnia właśnie taki podział włosów do przedłużania. Kiedyś bardziej popularne były włosy syntetyczne, które powoli przestają być używane. Włosy syntetyczne są cieńsze i lżejsze od włosów naturalnych. Są zatem mniej trwałe i bardzo podatne na uszkodzenia, np. podczas stylizacji suszarką czy prostownicą. Przedłużanie z użyciem sztucznych włosów nie jest zatem rozwiązaniem na dłuższą metę. Aby uchronić swoje włosy i portfel dobrze jest od razu wybrać dobrej jakości włosy naturalne.

Przedłużanie włosów

To zabieg całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny. Specjalista doczepi nowe kosmyki włosów do istniejącej fryzury. Zaletą zabiegu jest natychmiastowy efekt, a włosy można wydłużyć nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Ostateczna długość naturalnych włosów będzie zależeć od struktury i kondycji włosów. Zabieg przedłużania włosów może być wykonany z użyciem różnego rodzaju włosów. Najlepiej wybrać salon fryzjerski, który jest zaopatrzony w naturalne włosy z legalnego źródła.

Sposoby przedłużania włosów

Fryzjerzy korzystają z wielu metod przedłużania włosów, które można dopasować do konkretnego klienta. Każda z metod ma swoje wady i zalety, dlatego dobrze jest poznać specyfikację każdej z nich.
Bardzo popularna jest metoda keratynowa, w której do łączenia włosów używana jest keratyna. To naturalny składnik łodygi włosa, a zabieg wykonywany jest na gorąco. Metodę wyróżnia duża trwałość i naturalność efektu.
Często wybieraną metodą są mikroringi, które nie wymagają użycia ciepła. Kosmyki doczepia się za pomocą metalowych obrączek dopasowanych do włosów klientki. W tej metodzie bardzo ważne są umiejętności fryzjera. Trwałość zabiegu to nawet 4 miesiące.
Jedną z często wybieranych metod jest również clip-in. Używa się jej raz na jakiś czas w przypadku konkretnej okazji. Zaletą metody jest szybkość zabiegu.

Włosy słowiańskie

Wielu fryzjerów podkreśla, że to najlepszej jakości włosy, które są trudne do zdobycia. Nazywane są również włosami dziewiczymi. Wyróżnia je miękkość, delikatność a ponadto wytrzymałość. Klientka może takie włosy farbować oraz poddawać różnym zabiegom stylizacji. Wszystkie zabiegi muszą być jednak wykonywane delikatnie i z użyciem dobrej jakości kosmetyków. Włosy w razie potrzeby można regenerować nawilżającymi maskami i szamponami. Słowiańskie włosy wyróżnia długa żywotność i dobre dopasowanie do naturalnych włosów klientki. Dzięki lekkości nie będą obciążały żywych włosów. Trwałość stylizacji to nawet kilkanaście miesięcy, a w międzyczasie można włosy podcinać lub farbować. Włosy słowiańskie nie były zazwyczaj wcześniej farbowane, a ich łuski układają się w jednym kierunku. Zapobiega to ich plątaniu. Włosy pozyskuje się od indywidualnych osób, a dzięki sprawdzonemu sprzedawcy mamy gwarancję pochodzenia i najwyższej jakości. Ten rodzaj włosów zapewni najbardziej naturalny efekt.

Włosy europejskie

To włosy drugie pod względem jakości. Oferowane włosy są pofarbowane w określonej gamie kolorystycznej i przygotowane do założenia. Sprzedaje się je w pasemkach lub taśmach. Dostępne na rynku pasemka dobrze komponują się z żywymi włosami i nie będą ich obciążać. Włosy europejskie można poddawać różnego rodzaju stylizacji, ale nie zaleca się radykalnego farbowania. Kolor włosów należy zatem dobrze dobrać do koloru włosów klientki. Włosy w ciemnych odcieniach wyróżnia lepsza jakość. Jasne blondy to zazwyczaj włosy cieńsze i bardziej delikatne. Możliwa jest zatem różnica między jakością tych samych włosów w różnych odcieniach. Największym plusem włosów europejskich jest wysoka jakość w porównaniu w niską ceną.

Włosy indyjskie

Pasma włosów indyjskich wyróżniają się dużą jędrnością, grubością. Włosy te są sporo tańsze niż opisywane wcześniej słowiańskie i europejskie. Włosów indyjskich nie można jednak doczepić u klientki mającej osłabione włosy naturalne. Pasemka są już pofarbowane i gotowe do zabiegu. Można je użytkować kilka miesięcy, a ostateczny czas jest uzależniony od pielęgnacji i sposobu noszenia. Włosy są trochę grubsze i sztywniejsze. Mogą zatem odróżniać się od żywych włosów w dotyku. Włosy indyjskie wymagają jednak szczególnej pielęgnacji i intensywnej regeneracji. Pokryte są powłoką silikonową, która zmywa się po 2-3 myciach. Zaleca się zatem stosować serum silikonowe lub regenerujące i zamykające łuski włosów. Często włosy mają tendencję do skręcania po myciu i puszenia, dlatego może okazać się konieczne używanie prostownicy. Indyjskie pasma sprawdzą się zatem u kobiet, które mają wytrzymałe i grube włosy. Zaleca się doczepiać więcej mniejszych pasm. Nawet przy idealnej pielęgnacji włosy te będą bardziej szorstkie i trochę inne niż włosy naturalne. Koszt pasemek jest jednak sporo niższy, co idzie w parze z jakością.

Leave a Reply