Jak rozluźnić sztywne mięśnie nóg

Uroda

Sztywne mięśnie nóg to problem, z którym zmagają się nie tylko osoby wykonujące zawody w pozycji stojącej, jak fryzjerzy czy sprzedawcy. Obolałe i twarde mięśnie nóg pojawiają się też u osób zdrowych, po intensywnych ćwiczeniach, w wyniku urazu mięśni lub stawów, niedoborów elektrolitowych czy też u kobiet w ciąży. Jak rozluźnić sztywne mięśnie domowymi sposobami?

Odpowiednia dieta i regularne masaże dla mięśni nóg

Dbając o relaks dla zmęczonych nóg, przyjrzyjmy się uważnie przede wszystkim naszej diecie. Sztywniejące mięśnie nóg mogą być bowiem spowodowane na przykład niedoborem potasu bądź magnezu w naszym organizmie. Są to pierwiastki, które stosunkowo szybko i łatwo można wypłukać, na przykład pijąc dużo kawy. Warto więc ograniczyć ilość spożywanej kawy, a ponadto zadbać o dużą ilość przyjmowanej codziennie wody mineralnej wzbogaconej tymi pierwiastkami. Dieta powinna być oparta przede wszystkim na warzywach i owocach, które także dostarczą do organizmu sporej ilości niezbędnych mikroelementów.

Doskonałym sposobem na zadbanie o dobry stan naszych nóg są regularne masaże, rozluźniające mięśnie i poprawiające ukrwienie. Jeśli nie jesteśmy w stanie wygospodarować czasu na wizyty u masażysty bądź fizjoterapeuty, rozwiązaniem jest masażer nóg dostępny w sklepie Casada.

Jakie masażer do nóg warto wybrać?

Masażer łydek i stóp Canoo V to wyjątkowo wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób chcących zadbać o regularne zabiegi poprawiające jakość ich życia. Lekki, nowoczesny i odznaczający się nowoczesną stylistyką, masażer Canoo V będzie pasował do każdego wystroju, w jakm urządzimy mieszkanie, a jego niewielkie rozmiary powodują, że wygodnie przechowamy go w dowolnym miejscu. Masażerem Canooo V można wykonać zabieg akupresurowy uciskowy, a także masaż stóp techniką Gua-Sha, będący tzw. masażem skrobiącym, który poprawia ukrwienie, działa przeciwbólowo i pobudzająco na cały organizm. Podnoszona górna część urządzenia pozwala na wykonanie masażu do wysokości kolan lub wyżej, również na udach.

Jeśli szukamy natomiast uniwersalnego masażera, przeznaczonego do zabiegów również w innych partiach ciała, dobrym wyborem może być MediGun w kompaktowych rozmiarach. Urządzenie to służy do wykonywania masażu ostukującego czterema wymiennymi głowicami, którymi można masować nie tylko sztywne mięśnie nóg, ale również większe partie ciała, mięśnie wzdłuż kręgosłupa czy wybrane punkty na ciele. To masażer, który sprawdzi się także jako urządzenia rozluźniające mięśnie po intensywnym treningu, zapobiegając zakwasom i zmęczeniu.

Leave a Reply