Nie ma rzeczy, których by się nie dało wytatuować

Moda

Dla tatuażystów nie ma rzeczy ”nie-do-wytatuowania”. Przynajmniej w dosyć popularnej teorii. Rzadko bowiem zdarza się, by reprezentant tej branży dysponował umiejętnościami umożliwiającymi wykonanie tatuażu w każdym znanym stylu. W związku z powyższym oraz z kilkoma innymi aspektami pracy, po wyborze wzoru należy skupić się na rzetelnej selekcji artysty, który ma uwiecznić grafikę na skórze. O ile arcydzieło profesjonalisty zdobi skórę, o tyle bubel wykonany przez tatuażystę oferującego ”wszystko” może okazać się negatywny w skutkach. Oto kilka kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze artysty.

Co artysta wytatuuje?

Przyjście do salonu tatuażu z własną grafiką nie gwarantuje jej naniesienia na skórę. Szanujący się artysta stara się nie powielać popularnych wzorów z zachowaniem każdego szczegółu, a raczej za wszelką cenę proponuje własną interpretację wzoru. Nie chodzi tu rzecz jasna o podkreślenie kunsztu artystycznego, bo za tym stoi jakość wykonania, tylko o indywidualne podejście do klienta. Znacznie bardziej cenione są prace, gdzie widać wkład pracy artysty rozumiany też jako wypracowanie własnego stylu stawianej ”kreski” już od momentu przygotowania grafiki.

Studio tatuażu w Warszawie proponuje tę wspaniałą metodę ozdabiania ciała, także kierując się wspomnianą już zasadą, że profesjonalista nie wykona tatuaży w każdym dostępnym stylu. Polka dots, realistic czy watercolor to dosyć odmienne typy nanoszenia barwnika pod skórę. Nie można wymagać od artysty, że każde jego dzieło będzie arcydziełem. Nie zawsze należy ufać tatuatorowi, że możliwe jest połączenie kilku stylów w jednej pracy. Niestety niejednokrotnie zdarza się, że artysta do wszystkiego, jest do du…żej analizy jego faktycznych zdolności.

Renoma i higiena pracy artysty

Za profesjonalizmem tatuażysty nie zawsze stoi ilość wykonanych prac. Czym bowiem jest 100 drobnych napisów względem mniejszej ilości tatuaży obejmujących duże partie ciała? Trzeba tu zwrócić uwagę na fakt, że nadzwyczajna ilość klientów sugerować może podejście masowe do tej pięknej dziedziny. Salon tatuażu w Warszawie to jednak zaprzeczenie tej teorii: ilość zadowolonych klientów to efekt wieloletniego doświadczenia w branży. Sam talent i predyspozycje to tylko połowa sukcesu, gdyż aby wykonać perfekcyjny zawijas, figurę czy nawet kropkę należy wytatuować takich elementów krocie.
Kwestia mająca znaczący wpływ na jakość wykonanego tatuażu to też higiena i zachowanie zasad bezpieczeństwa w salonie i na stanowisku pracy. Tatuażysta spełnić musi tak wiele warunków, że ciężko je tutaj wszystkie wymienić, jednak należy mieć świadomość, że pominięcie któregokolwiek z sugerowanych przez BHP powinno włączyć lampkę ostrzegawczą. Tatuowanie to w rzeczywistości zabieg, który narusza skórę, a tatuaż jest raną, o którą należy zadbać.

Nie warto ryzykować

Tatuaż zostaje na skórze na zawsze, nie wolno więc powierzyć swojego ciała (nawet jego skrawka) pierwszemu z brzegu tatuatorowi. Czasami lepiej jest dłużej poczekać i upewnić się, że wykonawca usługi spełnia podstawowe reguły etyczne tej branży.

Leave a Reply