Skuteczna ochrona przed przeciekaniem? Postaw na pieluchy dla dorosłych!

Zdrowie

Znalezienie skutecznej ochrony przed przeciekaniem to dla osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu jedno z najważniejszych, a zarazem niezwykle trudnych do zrealizowania zadań. Utrata kontroli nad pęcherzem, do której może dochodzić w każdej sytuacji, bywa bardzo kłopotliwa zarówno dla pacjentów, jak i ich opiekunów. Dlatego też w trosce o zagwarantowanie stuprocentowej ochrony przed przeciekaniem należy wybierać chłonne produkty przeznaczone do higieny intymnej, których stosowanie pozwala zminimalizować przykre skutki NTM. Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań są pieluchy dla dorosłych.

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu?

Problem z nietrzymaniem moczu może dotyczyć każdego. Na skutek działania różnorakich czynników zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn może dojść do osłabienia siły mięśni dna miednicy, które skutkuje utratą kontroli nad pęcherzem. W zależności od przyczyny, jak również samego przebiegu dolegliwości, u pacjentów może dochodzić do mimowolnego upuszczania różnych porcji moczu – od kilku kropel (tzw. kropelkowe nietrzymanie moczu) aż do niemal całkowitego opróżnienia pęcherza. Bez względu jednak na okoliczności NTM i towarzyszące mu objawy zawsze oznacza ono konieczność zmagania się z przykrymi następstwami dolegliwości. Zdarza się, że do utraty kontroli nad pęcherzem może dochodzić nawet w czasie kichania lub kasłania. Jak łatwo się domyślić, wiąże się to z silnym dyskomfortem odczuwanym przez pacjenta. Nie warto więc odkładać decyzji o rozpoczęciu leczenia, tylko bezzwłocznie zgłosić się do lekarza już w przypadku zauważenia pierwszych niepokojących objawów. Dzięki temu po przeprowadzeniu diagnozy możliwe będzie wdrożenie odpowiedniej metody leczenia, zwiększającej szansę na powrót do pełnej sprawności. Poza stosowaniem się do zaleceń lekarza bardzo ważne jest również zadbanie o własny komfort w tym trudnym czasie. Niezbędne do tego celu są produkty przeznaczone do higieny intymnej.

Pieluchy dla dorosłych – zagwarantuj sobie komfort w każdej sytuacji!

Jednymi z lepiej sprawdzających się rozwiązań w zakresie ochrony przed przeciekaniem są pieluchy dla dorosłych. Produkty tego rodzaju przeznaczone są dla osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu, u których na skutek utraty kontroli nad pęcherzem dochodzi do jego mimowolnego całkowitego opróżnienia. Pieluchy dla dorosłych (np. marki TENA) charakteryzują się zwiększonym stopniem chłonności, przez co doskonale radzą sobie z pochłanianiem dużych ilości moczu. Dodatkowo absorbują nieprzyjemne zapachy, zwiększając poziom odczuwanego przez pacjenta komfortu. Wyposażone w specjalne rzepy umożliwiają łatwe zakładanie. Są dyskretne i przyjemne dla skóry. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów pozwalają skórze oddychać, chroniąc ją przed podrażnieniami. Pieluchy dla dorosłych dostępne są w różnych rozmiarach. Aby je właściwie dobrać, warto skorzystać z darmowych próbek produktów, które można zamówić na stronie tena.pl. Dopasowanie rozmiaru produktów zwiększa nie tylko poziom wygody odczuwanej przez chorego, ale też skuteczność zapewnianej przez nie ochrony.

Bibliografia:p

Drabczyk R. Nietrzymanie moczu – przyczyny. https://www.mp.pl/pacjent/nefrologia/lista/66339,nietrzymanie-moczu-przyczyny. Data dostępu: 31.12.2018.

Leave a Reply