Soczewki kolorowe – czy są bezpieczne?

Zdrowie

Szkła kontaktowe służą do korekcji wzroku, ale i podkreślania urody. Soczewki kolorowe mogą wzmocnić naturalny kolor oczu lub całkowicie zmienić ich barwę. Szkła kontaktowe, które nie posiadają mocy optycznej, może nosić każdy, kto chce odmienić zabarwienie tęczówki. Soczewki kolorowe należy jednak kupować w renomowanych salonach optycznych, gdyż tylko wtedy ma się pewność, że produkt jest w pełni bezpieczny dla oczu.

Soczewki kolorowe – jak działają?

Soczewki kolorowe stosowane są w celach kosmetycznych, aby podkreślić kolor tęczówki lub go całkowicie zmienić. Szkła kontaktowe nieprzezroczyste mają bardzo intensywną barwę. Soczewka wypełniona jest kolorem, poza środkowym fragmentem oka, dlatego nie zaburza widzenia. Osoby, które nie chcą radykalnych zmian w wyglądzie swoich tęczówek mogą zastosować soczewki, które tylko lekko podkreślają naturalny kolor oczu. Szkła kontaktowe mają delikatne zabarwienie, podobnie jak soczewki korekcyjne. Aby dokonać bezpiecznego wyboru, najlepiej skorzystać z pomocy okulisty. Zdejmowanie i zakładanie soczewek kolorowych odbywa się tak samo jak w przypadku szkieł korekcyjnych, o czym można przeczytać na stronie internetowej: mojepierwszesoczewki.pl.

Soczewki kolorowe – gdzie kupić?

Soczewki kontaktowe kolorowe najlepiej kupić w salonie okulistycznym. Oryginalny wyrób renomowanej firmy gwarantuje pełne bezpieczeństwo w użytkowaniu i pewność, że produkt nie spowoduje podrażnień oka. Soczewki kontaktowe kupowane np. przez Internet od nieznanych producentów czy osób prywatnych mogą być wykonane z nieodpowiednich materiałów o niskiej przepuszczalności tlenu. Efektem noszenia takich soczewek są nie tylko podrażnienia oczu, ale również poważne schorzenia, a nawet utrata wzroku.

Soczewki kolorowe a pielęgnacja

Kolorowe soczewki kontaktowe, jeżeli są przeznaczone do wielokrotnego użytku (np. soczewki miesięczne, tygodniowe) wymagają specjalnej pielęgnacji. Przestrzeganie higieny oraz codzienne czyszczenie szkieł i przechowywanie ich w sterylnym pojemniku, zapewnia bezpieczeństwo ich stosowania. Osoby, które chcą ograniczyć czynności związane z pielęgnowaniem soczewek mogą wybrać soczewki jednodniowe.  Szkła kontaktowe do jednorazowego użytku wystarczy przed snem zdjąć z oczu i wyrzucić do kosza, aby rano założyć parę z nowego opakowania.

Leave a Reply