Sól do kąpieli – działanie i właściwości

Kosmetyki

Czy znasz wszystkie właściwości soli do kąpieli? Oczyszczenie skóry, rozluźnienie mięśni czy ukojenie nerwów to tylko niektóre z nich. Dlatego też kąpiele z jej dodatkiem są stosowane w aromaterapii czy przy problemach dermatologicznych. Dowiedz się, jak działają sole do kąpieli oraz jak je stosować.

Sól do kąpieli – fanaberia czy cud natury

Niektóre osoby uważają sól do kąpieli za zbędny dodatek, inni zaś nie wyobrażają sobie bez niej życia. Czym jednak ona jest? Sól do kąpieli powstaje w wyniku wody morskiej. W efekcie jest ona pełna takich minerałów jak:

  • potas
  • żelazo
  • magnez
  • siarczany
  • sód
  • miedź
  • cynk

Na tym jednak lista się nie kończy. Poszczególne sole do kąpieli charakteryzują się zawartością różnych minerałów, przez co mają wszechstronne właściwości.

Działanie soli do kąpieli

Po kosmetyki do kąpieli sięgamy w różnym celu. Niekiedy chcemy się zrelaksować i doznać aromaterapii, innym razem pragniemy poprawić kondycję naszej skóry. Właściwości soli do kąpieli sprawiają, że mogą być one używane w obu tych celach. Wszystko za sprawą właściwości, jakimi się cieszą.

Problemy dermatologiczne

Związki siarki, jakie są zawarte w soli do kąpieli, pomagają w walce w niedoskonałościami skóry. Dlatego też są polecane osobom, które borykają się z problem łuszczycy, trądziku, zapalenia atopowego skóry czy bliznami. Z kolei drobne ziarenka są wykorzystywane do peelingów ciała, które dogłębnie oczyszczają naskórek.

Aromaterapia

Kosmetyki do kąpieli są również chętnie wybierane do zrelaksowania się. Wykorzystywana jest tutaj aromaterapia, czyli formy medycyny naturalnej opartej na olejkach eterycznych. Sole do kąpieli nadają się do niej idealnie. Nie tylko nie zawierają sztucznych dodatków, ale również sięgają do potęgi natury. Ich skład sprawia, że ciepła kąpiel z ich wykorzystaniem redukuje uczucie stresu. Ponadto sole mineralne bogate w liczne minerały odżywią naszą skórę.

Korzyści zdrowotne

Poprawa wyglądu skóry czy aromaterapia to niejedyne korzyści, jakie niosą ze sobą sole do kąpieli. Oprócz nich warto również wspomnieć o zaletach zdrowotnych. Regularne używanie naturalnych kosmetyków do kąpieli jest w stanie m.in.: poprawić krążenie krwi, zmniejszyć objawy zapalenia stanu, złagodzić ból pleców i nóg czy zapobiec skurczom mięśni.

Jak stosować sole do kąpieli?

Jeśli nigdy wcześniej nie używaliśmy soli do kapieli, warto zapoznać się ze wskazówkami, jak to robić poprawnie, aby wykorzystać je w pełni. Nieodpowiednie zastosowanie może bowiem zmniejszyć wchłanianie minerałów, a tym samym – efektów, jakich możemy oczekiwać po kosmetykach do kąpieli.

Przede wszystkim pamiętajmy o odpowiedniej dawce. Nie musimy się tym martwić, ponieważ producenci umieszczają taką informację na opakowaniach, dzięki temu roztwór nie będzie ani za słaby, ani za silny. Drugą, kluczową kwestią jest temperatura wody. Przyjmuje się, że górna granica to 37 stopni Celsjusza. To właśnie w niej sole mineralne wykazują się największą wchłanialnością. Ile zaś powinna trwać kąpiel z soli morskiej? Zaleca się, aby zostać w wannie 15-30 minut.

Sól do kąpieli pomoże zadbać nie tylko o ciało, ale również o umysł. Wystarczy dodać do niej odrobinę olejku eterycznego, aby samemu doznać ukojenia, jakie niesie ze sobą aromaterapia. Na szczęście coraz więcej kosmetyków do kąpieli zawiera wonne olejki, dzięki czemu możemy cieszyć się ich właściwościami, kiedy tylko chcemy.

Leave a Reply