Sprawdzone recepty na zdrową i smukłą sylwetkę

Odchudzanie

Wielu z nas nie akceptuje swojego ciała. Najczęściej chcielibyśmy, aby było bardziej smukłe, wyglądało zdrowiej i po prostu było bardziej idealne. Jednakże wizja ciągłej restrykcyjnej diety połączonej z wyczerpującymi treningami odstrasza już na starcie, przez co nawet nie próbujemy zmienić swojego ciała, a co za tym idzie także i swojego życia. A to błąd. Ponieważ wcale nie trzeba każdego dnia gnać na siłownię (wręcz nie jest to wskazane – bo regeneracja też jest ważna) ani żyć jedząc codziennie tylko sałatę popijaną wodą, aby schudnąć i wymodelować ciało. Wystarczy poznać kilka sprawdzonych patentów, które stosowane regularnie zapewnią nam wygląd, o jakim wcześniej moglibyśmy tylko marzyć.

Ruch

Nie ma się co oszukiwać – musisz się ruszyć z kanapy. Regularny ruch jest niezmiernie ważny. Najlepiej znaleźć na niego czas minimum 3-4 razy w tygodniu. Wybierzmy te ćwiczenia, które sprawiają nam frajdę. Wtedy będą one dla nas przyjemnością. W przeciwnym wypadku będziemy je traktować jak karę i szybko się zniechęcimy a stąd już tylko krok od porzucenia ich na długi czas. A przecież nie o to nam chodzi prawda? Siłownia, bieganie, rolki, basen, zajęcia fitness, rower, nordic walking – różnorodność jest tak duża, że każdy z pewnością wybierze coś odpowiedniego zarówno do swoich upodobań, jak i charakteru. Nie zmuszaj się do zajęć grupowych, jeśli wolisz trening indywidualny. To Twój czas i powinieneś go spożytkować, dokładnie tak jak chcesz.

10 tysięcy kroków

Warto wiedzieć, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby każdego dnia pokonywać pieszo około 10 tysięcy kroków, ponieważ to zapewnia zdrowie i doskonałe samopoczucie. Wydaje Ci się, że to bardzo dużo? Jeśli przyjmiemy, że 100 metrów to około 150 kroków to sprawa prezentuje się już znacznie bardziej znośnie prawda? A jeśli jeszcze nie czujesz się przekonany, to może ta wiadomość pomoże Ci podjąć wyzwanie – chodzenie odmładza. Kup sobie krokomierz, opaskę monitorującą czy jakiekolwiek urządzenie, które będziesz zawsze mieć przy sobie i licz kroki od dzisiaj.

lozko

Wyśpij się!

Badania są nieubłagane – im mniej śpisz, tym większą masz szansę na otyłość. Dzieje się tak, ponieważ chroniczne niedosypianie sprawia, że hormony odpowiedzialne za masę ciała oraz apetyt zaczynają działać nieprawidłowo. Ponadto naukowcy wskazują także, że gdy jesteśmy niewyspani, zjadamy więcej kalorii.

Wyrzuć z diety wszystko, co niezdrowe!

Każdy z nas lubi sobie zjeść coś słodkiego, fast food czy wypić słodki napój gazowany. I ok, wszystko jest dla ludzi więc od czasu do czasu można. Problem tylko w tym, że większość z nas spożywa to wszystko w zastraszających ilościach codziennie albo kilka razy dziennie. Najwyższa pora z tym skończyć, ponieważ w innym wypadku nie tylko nie uda Ci się osiągnąć upragnionej sylwetki, a jeszcze stracisz zdrowie, jedząc produkty napakowane chemią po brzegi. Przepraszamy za czarnowidztwo, ale takie są fakty.

Pij wodę

Szklanka wody z cytryną wypijana przed każdym posiłkiem poprawia przemianę materii oraz ogranicza nasz apetyt. Skuteczność tego prostego nawyku została udowodniona naukowo i obszernie opisana w magazynie „Obesity”.

buty

Jedz regularnie, często, ale małe porcje

Dietetycy mawiają, że złotą zasadą obowiązującą w ich pracy jest zalecenie, by jeść niewielkich rozmiarów posiłki. Zbyt duże porcje sprawiają, że organizm je magazynuje w formie znienawidzonego przez wszystkich tłuszczu, a do tego jeszcze rozpychają nam żołądek. A im większy żołądek, tym większych posiłków się domaga i koło się zamyka.

Daj sobie pomóc

Jeśli nie masz czasu na planowanie, zakupy oraz gotowanie to doskonałym rozwiązaniem będzie dieta pudełkowa oferowana np. przez lidera w branży firmę Lightbox. Catering dietetyczny to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto na co dzień jest bardzo zajęty, a chce zdrowo się odżywiać. Nie dziwi więc fakt, iż dieta z dowozem z roku na rok zyskuje szerokie grono wielbicieli, którzy nie wyobrażają sobie bez niej codziennego funkcjonowania. Odpowiednia ilość zbilansowanych, zdrowych, przygotowanych w oparciu o nasze preferencje oraz ograniczenia żywieniowe posiłków trafia każdego dnia do miejsca przez nas wskazanego. Czego chcieć więcej?

Leave a Reply