Sprawdzone sposoby na codzienną pielęgnację twarzy

Kosmetyki

Pielęgnacja skóry twarzy to korzystny dla samopoczucia i zdrowia rytuał, który powinien zagościć na stałe w Twoim życiu. Żeby zachować młody wygląd i ujędrnić skórę, wystarczy tylko kilka kroków. Przeczytaj artykuł i poznaj sprawdzone, poparte doświadczeniem i kobiecą mądrością sposoby na codzienną pielęgnację!

Zadbaj o siebie od rana

Dobry poranek jest gwarancją udanego dnia, dlatego o dobre samopoczucie i uczucie świeżości warto zadbać tuż po obudzeniu. Przemycie twarzy za pomocą kosmetyków czyszczących przystosowanych do cery, żelu, pianki lub mleczka pielęgnacyjnego, pozwoli na usunięcie powstałej przez noc warstwy sebum oraz niewidocznego na pierwszy rzut oka kurzu, który osiada na skórze podczas snu. Twarz należy myć wodą ciepłą i spłukiwać zimną. Ciepła woda rozszerzy pory, pozwalając na dogłębne oczyszczenie cery, natomiast zimna – zwęzi je, odcinając drogę dla nowych zanieczyszczeń. Dodatkowo, porcja zimnej wody z rana działa pobudzająco, co z pewnością ożywi niejeden wolny poranek.

Oczyszczona twarz narażona jest jednak na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, jak pogoda czy aktywne chemicznie kosmetyki. Z tego powodu warto, w ramach porannej pielęgnacji skóry twarzy, sięgnąć po środek tonizujący, który przywróci skórze jej naturalną, zdrową kwasowość. Prawidłowe pH skóry waha się w przedziale 3,5 – 5,5. Po aplikacji toniku, czekając aż kosmetyk się wchłonie, można zająć się innymi czynnościami – doborem garderoby, przygotowaniem śniadania lub myciem zębów. Na skórę stonizowaną wystarczy nałożyć krem na dzień, po wchłonięciu którego twarz będzie gotowa na makijaż.

Pamiętaj o wieczornym oczyszczeniu

Po całym dniu spędzonym w makijażu, choćby delikatnym, pielęgnacja skóry twarzy jest niezbędna dla zachowania młodego, promienistego wyglądu na dłużej. Zabiegi wieczorne, ze względu na naturalne rytmy dobowe organizmu, a także z przyczyn czysto pragmatycznych, są nieco bardziej czasochłonne od wykonywanych o poranku. Najważniejszym z kroków jest, rzecz jasna, demakijaż. Niezależnie od użytego preparatu – mleczka, płynu dwufazowego lub micelarnego – pielęgnacja skóry nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli twarz nie zostanie dokładnie oczyszczona z makijażu. Podobnie jak w przypadku zabiegów na dzień, po oczyszczeniu skóry warto sięgnąć po tonik w celu przywrócenia naturalnego pH.

Zatrzymaj się, czas na PAUSE

Przygotowana skóra twarzy jest gotowa na prawdziwą kurację – kosmetyki głęboko odbudowujące, nawilżające oraz maseczkę. Na dobry początek – serum, czyli skoncentrowany preparat intensywnie regenerujący strukturę skóry dzięki kompleksom witaminowym oraz innym, biorącym udział m.in. w syntezie kolagenu składnikom odżywiającym. Kolejnym krokiem jest nawilżenie. Wybierając krem na noc, warto zwrócić uwagę na jego dokładne przeznaczenie i działanie, by dopasować kosmetyk do indywidualnych potrzeb cery. Dopełnieniem zabiegu jest maseczka na noc, aktywująca naturalne procesy regeneracyjne podczas snu. Nieocenioną pomocą w pielęgnacji skóry okażą się kosmetyki PAUSE – wyjątkowej kolekcji polskiego producenta Barwa dedykowanego kobietom współczesnym. PAUSE to chwila wytchnienia, introspekcji i okazja, by celebrować miłość do samej siebie.

Leave a Reply