Jak szybko umówić się do lekarza?

Zdrowie

Pandemia wystawiła na próbę publiczną opiekę zdrowotną w Polsce. Dotychczasowe zaniedbania i niedostatki tylko się pogłębiły na skutek niespodziewanej sytuacji epidemiologicznej. Mimo, że cała gospodarka powoli wraca na dawne tory, służba zdrowia jeszcze przez długi czas będzie w głębokim kryzysie, a choroby i dolegliwości nie poczekają. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym, które jest gwarancją szybkiego dostępu do lekarzy specjalistów.

Kolejki i inne problemy

Kolejki są zmorą polskiej służby zdrowia od lat, ale wiosną 2020 roku zapisanie się do lekarza stało się jeszcze trudniejsze, a w wielu przypadkach niemożliwe. Nawet umówienie telekonsultacji stało się wyzwaniem ze względu na problemy techniczne placówek i dużą liczbę chętnych. W najlepszej sytuacji były wówczas osoby, które mogły liczyć na wsparcie ubezpieczyciela. Szybką reakcją wykazała się firma Signal Iduna, która uruchomiła opcję telekonsultacji z lekarzami współpracujących placówek i poinformowała pacjentów w jaki sposób mogą uzyskać pomoc medyczną w dobie pandemii. Takie wsparcie jest bardzo potrzebne w czasach, gdy trudno jest uzyskać gdziekolwiek jasne i rzetelne informacje.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – dlaczego warto?

Dlaczego warto ubezpieczyć się prywatnie? Oto kilka najważniejszych powodów:

  • od kilku do kilkudziesięciu razy krótsze oczekiwanie na wizytę u lekarza specjalisty
  • zdecydowanie wyższy standard usług medycznych
  • łatwe zapisy na prosty sposób umówienia wizyty na stronie internetowej ubezpieczyciela
  • większa elastyczność w wyborze lekarza czy placówki medycznej
  • możliwość korzystnego finansowo zabezpieczenia członków rodziny

Nie bez przyczyny liczba ubezpieczonych prywatnie stale się powiększa – i to w bardzo szybkim tempie. Teraz, popularność prywatnych polis zdrowotnych na pewno jeszcze wzrośnie.

Jak wybrać ubezpieczenie zdrowotne?

Przy wyborze ubezpieczenia zwracajmy uwagę na dopasowanie pakietu do potrzeb. Jeśli zależy nam na szerokim dostępie do badań profilaktycznych, szukajmy pakietów, które nam go zapewniają. Jeśli celem ubezpieczenia jest dostęp do regularnych konsultacji z lekarzem danej specjalizacji, zwróćmy uwagę czy dana specjalizacja jest uwzględniona w zakresie ubezpieczenia. Koniecznie trzeba wziąć też pod uwagę lokalizację placówek medycznych z których usług możemy korzystać. Przykładowo wybierając ubezpieczenie Moja Pełnia Zdrowia w Signal Iduna, możemy realizować świadczenia w Centrach Medycznych Polmed lub w sieciach partnerów medycznych Polmed w całej Polsce. Pakiet występuje w kilku opcjach dostosowanych do potrzeb i możliwości finansowych ubezpieczonych. Jest to bardzo korzystna opcja w przypadku osób ubezpieczających się indywidualnie – najtańsza wersja to zaledwie 53 zł miesięcznie.

Ubezpieczenie prywatne to decyzja, której się nie żałuje. Każdy kto ma już dość niekończących się kolejek i świadczeń medycznych niskiej jakości powinien zastanowić się nad własną polisą zdrowotną.

Leave a Reply