Trampolina ogrodowa czy fitness? Którą wybrać?

Zakupy

Trampoliny to produkty, które od razu człowiek kojarzy z dziećmi. Nic w tym dziwnego, bowiem w ogrodach czy nadmorskich mieścinach nie brakuje miejsc, gdzie najmłodsi mogą się wyskakać, nieźle się przy tym bawiąc. Jednak dziś trampoliny to już nie tylko czysto dziecięce wyroby. Coraz częściej można je spotkać także w fitness klubach, choć w nieco odmienionej formie. Niektórzy nabierają więc ochotę, aby zakupić taki sprzęt na własność. Co dobrze jest wiedzieć o tych specyficznych produktach?

Trampolina, zwana też batutem, to prosty przyrząd gimnastyczny służący do wykonywania podskoków, a nawet różnego rodzaju akrobacji w powietrzu. Dziś, aby sprawić dzieciom frajdę, coraz więcej rodziców decyduje się na zakup takiego sprzętu do ogrodu. Nie brakuje też dorosłych, którzy mają ochotę wypróbować swoich sił w treningu z tym przyrządem – a wszystko zaczęło się od zajęć z jumpingu, które coraz częściej pojawiają się w ofertach klubów fitness. Według znawców tematu skakanie na trampolinie może być nawet bardziej efektywne w odniesieniu do ilości spalanych kalorii niż bieganie! Nie zaskakuje więc fakt, że zdecydowanie wzrasta zainteresowanie tym przyrządem gimnastycznym.

Trampolina ogrodowa

Trampolina do ogrodu to niezwykle popularny sprzęt. Dzieci mogą się na niej wyszaleć, rodzice poćwiczyć, a wszystko to na świeżym powietrzu. Jak wybrać najlepszy przyrząd? Przede wszystkim dobrze jest sięgnąć po produkty sprawdzonych producentów, np. Gofit czy Berg, aby mieć pewność, że dany wyrób jest stabilny, wytrzymały i zbudowany z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując trampolinę?

  1. Trampolina do ogrodu powinna mieć odpowiednią wielkość. Należy ją dobierać do przestrzeni, która jest w ogrodzie dostępna.
  2. Dobra trampolina ogrodowa musi mieć zabezpieczenia w postaci siatek. Mogą to być siatki zewnętrzne lub wewnętrzne.
  3. Stelaż wykonany z grubych profili to podstawa, aby zapewnić trampolinie stabilność i możliwość wieloletniej eksploatacji.
  4. Przed zakupem trampoliny należy sprawdzić jej nośność, zwłaszcza jeśli planuje się korzystać ze sprzętu wraz z dzieckiem.
  5. W trampolinie nie może zabraknąć mocnych, ale i dobrze osłoniętych sprężyn. Idealnym materiałem do tego rodzaju elementów jest hartowana stal.
  6. Mata trampoliny ogrodowej powinna być nie tylko elastyczna i trwała, ale także odporna na promieniowanie słoneczne.

Trampolina fitness

Jeśli komuś zależy na porządnym treningu kardio, trampolina fitness to doskonały wybór. Ma ona nieco inną budowę niż trampolina ogrodowa. Przede wszystkim jest mniejsza i zazwyczaj nie posiada zabezpieczeń, np. siatek. Za to wyposażona jest w specjalny uchwyt, który pomaga utrzymać równowagę podczas ćwiczeń. Trampolina fitness to produkt, który skutecznie pomoże wzmocnić organizm, zwiększyć wydolność serca czy rozbudować mięśnie. Należy wybierać produkty o grubych i stabilnych nogach, mocnym stelażu, dobrze osłoniętych sprężynach (zamiast sprężyn w niektórych trampolinach używa się bezpieczniejszych grubych gum) i macie z elastycznego, ale i wytrzymałego materiału, np. PE mesh amerykańskiej produkcji.

W dzisiejszych czasach bez problemu można zakupić nie tylko trampolinę do ogrodu, ale także specjalny sprzęt do ćwiczeń, czyli trampolinę fitness. Jeśli ktoś nie lubi biegania, jazdy na rowerze czy forsowania się na siłowni wśród innych entuzjastów aktywności fizycznej, może zaopatrzyć się w taki przyrząd i spokojnie realizować trening w domu. Rodzicom z dziećmi poleca się przede wszystkim trampoliny ogrodowe, odpowiednio zabezpieczone siatkami, które nie tylko przysporzą radości dzieciom, ale mogą też być doskonałą rozrywką dla dorosłych.

Leave a Reply