Trendy na jesień 2018

Moda

Moda nie znosi próżni. Mamy obecnie okres letni, a tymczasem z wielkim przytupem mówi się już o trendach jesiennych. W taki jednak sposób działa rynek mody. Oczywiście spojrzenie na owe trendy jest mocno zróżnicowane, aczkolwiek stykamy się z pewnymi wyznacznikami, których odzwierciedlenie jest mocno widoczne w tym, co mamy dostępne na sklepowych półkach. Trendy dotyczą kolorystyki, wzornictwa, rodzaju noszonych ubrań, różnych fasonów, itp. Na pewno jednak to, co nosimy, powinno nam samym się podobać i powinniśmy w tym czuć się dobrze. Poza tym istotne jest to, aby dobierać ubrania oraz dodatki w zależności do posiadanej sylwetki ciała.

Rajstopy modne na jesień

Jesień to czas, w którym rajstopy jak najbardziej mogą się przydać. Niezależnie od tego czy są to rajstopy w kropki czy też rajstopy we wzory, powinny one być dopasowane do całości ubrania, które jest noszone. Ich ważną funkcją jest podkreślenie elegancji, piękna, urody, a w pewnych sytuacjach istotne jest także to, że dają co nieco ciepła. Ich dobór nie jest oczywisty z uwagi na to, że okresowe trendy dają w tym względzie szerokie pole do popisu. Im większy wybór, tym większy można mieć dylemat. To, co jest modne nie ogranicza się tylko do koloru czarnego czy też do koloru cielistego, a to jest najbardziej popularne. W tym względzie można, a nawet trzeba sobie pozwolić na większe szaleństwo. Modne są obecnie wzorzyste rajstopy z naszywkami, z różnymi obrazami. W materii doboru rajstop wiele wiele zależy od sytuacji, w której jesteśmy, okazji i miejsca, do którego się w danym momencie udajemy. We współczesnych trendach modowych mamy także dostępne rajstopy jak zakolanówki.  Można, więc mówić o różnych długościach rajstop, o różnych wzorach, o dowolności tego, co się zakłada.

Kolorystyka jest kluczem

Rajstopy to tylko jeden z elementów, który możemy przypisać do aktualnych, jesiennych trendów modowych na rok 2018. Praktycznie można wskazać na różne elementy garderoby. Tutaj jednak należy podkreślić znaczenie kolorystyki, aktualnej kolorystyki obowiązującej w danym sezonie. Tej jesieni będziemy mieli do czynienia z bardzo zróżnicowanymi barwami obowiązującymi w aktualnej modzie. Można jak najbardziej wskazać na:

– kolor i odcienie szarości oraz granatu

– kolor bordo

– barwy metaliczne

– czerwień oraz zieleń

– palona żółć

– niebieski

– ultraviolet

– oliwkowy

– kremowy

– brązowy

– beżowy

Niektóre z tych barw powracają, odradzają się w modowych trendach, inne po prostu są kontynuacją tego, co było modne w uprzednich porach roku lub też zeszłej jesieni. Każdy z wymienionych wyżej kolorów należy odnieść do nieco innego typu ubioru. Zagłębiając się bowiem w aktualne trendy modowe, należy podkreślić, że należy odpowiednio dobierać barwy do rodzaju ubioru, do okazji, do swojego własnego stylu oraz do własnej odrębnej osobowości. Wszak chodzi o to, aby w tym, co nosimy, wyrażać siebie i czuć się jak w drugiej skórze. Nie można nie wskazać na różnego rodzaju dodatki, które są czymś nieodłącznym, bez czego tracimy pewien blask. Wśród dodatków, które obowiązują tej jesieni, znajdziemy chusty, czapki, modne różnokolorowe rękawiczki, szale. To elementy, które są połączeniem praktyczności, ale jednocześnie też podkreślenia swojego własnego wyglądu. Dzięki temu, że zakładamy na siebie to, co modne, możemy mówić o wyróżnieniu się, ale przede wszystkim o poprawieniu sobie samopoczucia.

Można poddawać się aktualnym trendom w modzie sezonowej, aczkolwiek nie trzeba. Niemniej jednak faktem jest to, że w sklepach z ubraniami w każdym sezonie będziemy mogli zetknąć się z tym, co jest zgodne z wyznacznikami wspomnianych wcześniej trendów modowych. Czasem więc sięgamy po modne, aktualne ubrania, po modne dodatki niezależnie od tego czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy też nie. Jednakże jeszcze raz podkreślić należy to, że najważniejszym aspektem jest to, abyśmy w naszym ubraniu po prostu czuli się bardzo dobrze. W przeciwnym razie takie ubranie szybko trafi na przysłowiowe dno szafy.

Leave a Reply