Trening na trampolinie, czyli wyżej znaczy lepiej

Odchudzanie

Trening na trampolinach stał się ostatnio bardzo modny. Możesz pójść do klubu fitness lub zakupić sprzęt, by ćwiczyć w domu. Jakie są jego zalety, jak ćwiczyć i którą opcję wybrać i czy w ogóle warto? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania!

Trening na trampolinach ma wiele zalet. Zaczynajmy od tego, że jego poziom można dostosować do osoby ćwiczącej, jednak nawet dla początkujących nie będzie on należał do najłatwiejszych. Co za tym idzie efekty będą widoczne bardzo szybko.

Szybka utrata masy ciała czy ujędrnienie sylwetki to tylko część profitów jakie daje trampolina. Ponadto poprawisz kondycję, wydolność organizmu, ale również koordynację ruchową. Wzmocnisz mięśnie dolnych partii ciała, ujędrnisz brzuch.

Dzięki wizualnym efektom, które osiągniesz trenując na trampolinie, wzmocnisz poczucie własnej wartości, będziesz miała więcej energii i ochoty do dalszego treningu.

Jakie mięśnie pracują w czasie treningu

Wyżej nie zawsze znaczy lepiej! Warto to zapamiętać i zadbać o technikę. Jeśli nie jesteś pewna czy właściwie wykonujesz rytmiczne skoki należy zwrócić się do wykwalifikowanego trenera, który na pewno będzie służył profesjonalną radą. Jeśli kiedykolwiek próbowałaś treningu na trampolinie, zapewne wiesz, że trening na trampolinach jest sporym wysiłkiem dla organizmu. Jest to trening cardio, który angażuje do pracy całe ciało, a przez to wszystkie grupy mięśniowe. Szczególnie zaangażowane są dolne partie ciała, czyli nogi i pośladki oraz brzuch.

Trening w klubie fitness

Trening w klubie to świetna opcja dla osób, które lubią towarzystwo i komfort ćwiczeń w specjalnie przygotowanej przestrzeni, pod okiem certyfikowanego instruktora fitness. Do zajęć w klubach używana jest specjalnie do tego przeznaczona, profesjonalna trampolina fitness. Energetyczne zajęcia w rytm muzyki potrafią zarazić uczestników dobrym humorem i radością życia, ale też dać porządny wycisk. Jeśli wybierzesz tą formę treningu na trampolinie nie musisz martwić się o inspiracje – zadba o to instruktor. Motywacją i wsparciem będą dla Ciebie inne ćwiczące osoby.

Trening w domu

Nic nie stoi na przeszkodzie byś ćwiczyła w domowym zaciszu. Zaletą tego rozwiązania będzie oczywiście dowolność. Możesz ćwiczyć, kiedy i jak chcesz, dostosowując trening na trampolinie w domu do swoich potrzeb i upodobań. Pierwszym krokiem powinien być zakup odpowiedniej trampoliny. Musisz więc odwiedzić sklep sportowy i zapytać o odpowiedni dla siebie asortyment. Każdy dobrze wyposażony i posiadający wykwalifikowaną kadrę doradców sklep sportowy powinien służyć radą. Na co zwrócić uwagę kupując odpowiednią trampolinę do treningu w domu?

  • Jakość i bezpieczeństwo

Fakt, że trampolina będzie używana w domu, nie oznacza, że powinnaś oszczędzać na jakości. Wybierz certyfikowany sprzęt, będzie to gwarantem bezpieczeństwa. Watro też zwrócić uwagę na wszelkie zabezpieczenia zastosowane w trampolinie, mogą to być np. nakładki na kierownicę, by w trakcie ćwiczeń dłonie nie ślizgały się po uchwycie lub osłony sprężyn. To wszystko będzie przekładało się na komfort ćwiczeń.

  • Wykonanie

Zwróć uwagę na to z jakich materiałów wykonana jest trampolina, którą planujesz kupić. Postaw na jakość, która przełoży się na wytrzymałość. Należy sprawdzić z czego wykonana jest konstrukcja, batuta, sprężyny i rączka.

To, że ćwiczysz w domu nie oznacza oczywiście, że możesz wykonywać ćwiczenia „byle jak”. Jeśli szukasz inspiracji możesz zajrzeć na YouTube, przejrzeć magazyny fitness lub kupić płytę DVD z przykładowym treningiem.

Leave a Reply