Twój pierwszy zestaw lakierów hybrydowych – jaki wybrać?

Uroda

Samodzielne robienie manicure hybrydowego to świetna zabawa. Niekoniecznie jest to trudne, czy czasochłonne. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich produktów. Nie musisz kompletować ich sama, ponieważ na rynku znajdziesz gotowe zestawy startowe, dzięki którym stworzysz kompleksowo idealny mani!

Jeśli dotychczas nie korzystałaś z lakierów hybrydowych, wybór odpowiedniego zestawu może się okazać trudny. Tyle produktów, a każdy służy do czegoś innego. Nie wiesz, co jest niezbędne, co możesz pominąć. Nie martw się, podpowiemy Ci, na co musisz zwrócić uwagę i co jest absolutnie niezbędne!

Idealny zestaw lakierów hybrydowych dla początkujących

Na początek Twojej przygody z hybrydami musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów. Przede wszystkim w bazę, lakiery kolorowe i top. Te produkty będziesz po kolei nakładać na paznokcie, ale nie stworzysz mani hybrydowego bez ich odpowiedniego utwardzenia. W tym celu niezbędna jest lampa do paznokci UV LED.

Zestaw lakierów hybrydowych powinien zawierać też cleaner i aceton. Pierwszego użyjesz do odtłuszczenia płytki, drugiego, kiedy będziesz już chciała zdjąć hybrydę. Oprócz tego przyda się pilnik do opracowania odpowiadających Ci długości i kształtu paznokci oraz polerka do zmatowienia płytki. Jeśli masz wszystkie te elementy – jesteś gotowa do stworzenia pięknego mani!

Poszczególne etapy tworzenia mani hybrydowego

Są bardzo proste i logiczne, dlatego na pewno szybko je zapamiętasz. Na samym początku opracuj paznokcie pilniczkiem. Następnie użyj bloczka polerskiego do zmatowienia płytki i przemyj ją cleanerem. Teraz nadszedł czas na nałożenie bazy – cienka warstwa zupełnie wystarczy. Następnie włóż dłoń pod lampę i utwardź bazę.

Po utwardzeniu bazy pomaluj paznokcie na wybrany kolor i ponownie utwardź warstwę. Na koniec pozostaje nałożyć bazę. Niektóre z nich, na przykład z asortymentu hi hybrid, nie wymagają zmywania cleanerem. Jeśli zestaw lakierów hybrydowych, który wybrałaś, umożliwi wykonanie wszystkich tych kroków – idealnie wybrałaś!

Baw się kolorami z zestawami kolorowych lakierów hybrydowych!

W zestawie startowym dostajesz zazwyczaj jeden kolorowy lakier. W miarę kompletowania Twojej kolekcji, będzie się w niej z pewnością pojawiało coraz więcej barw. Świetnym wyborem jest gotowy zestaw lakierów hybrydowych. Nie musisz wtedy kupować pojedynczych produktów.

To także sposób na oszczędność – lakiery w zestawach są zazwyczaj tańsze. Poza tym wiele z nich jest skompletowanych tak, aby dobrane kolory umożliwiały wykorzystanie ich razem. Są to więc pasujące do siebie odcienie. Na przykład jeden jasny – wykorzystywany jako baza, oraz dwa ciemniejsze – do zdobień.

Rób paznokcie samodzielnie w domu i oszczędzaj pieniądze!

Zestaw lakierów hybrydowych to świetny wybór dla osób, którym zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy wydawanych na wizyty u kosmetyczki. Zwróci się zaledwie po około 3 użyciach, więc bardzo szybko. Warto zainwestować w ten sposób, jeżeli robisz paznokcie hybrydowe regularnie. Takie wizyty u profesjonalistki mogą naprawdę uszczuplić portfel.

Samodzielne robienie mani to kwestia wprawy i wcale nie znaczy, że zrobisz to gorzej niż kosmetyczka! Trening czyni mistrza, dlatego nie zniechęcaj się. Z czasem może się okazać, że z Twojego zestawu zechcą korzystać także koleżanki lub mama. Nic dziwnego – zestaw lakierów hybrydowych na własny użytek to super sprawa i duże ułatwienie!

Leave a Reply