Jakie ubrania zabrać na wczasy do walizki?

Zakupy

Każda kobieta pakując walizkę na urlop zastanawia się, co tak naprawdę powinna zabrać ze sobą. Zawartość bagażu ma szczególne znaczenie, kiedy podróżujemy samolotem. Ograniczenia wagowe i konieczne dopłaty za nadbagaż sprawiają, że wszystkiego zabrać nie możemy, a ciężko podjąć decyzję o tym, co będzie potrzebne, a co nie. Problem piętrzy się, gdy pojawia się dziecko i trzeba, oprócz siebie, spakować jeszcze akcesoria niezbędne maluchowi. Czasem jednak nawet kobieca walizka jest przedmiotem utrapień. Podpowiadamy zatem jakie ubrania się przydadzą, a które lepiej zostawić w domowej szafie.

Co zabrać?

Podstawowe elementy garderoby niezbędne na wczasach, zwłaszcza jeśli wyruszamy na urlop w sezonie letnim, ale także wtedy, gdy planujemy korzystać z basenu, np. w hotelu, czy w aquaparku, to stroje kąpielowe. Najlepiej wziąć co najmniej dwie sztuki, gdyż możliwość zmiany zaoszczędzi stresów, kiedy jeden z nich będzie zupełnie mokry, a będziemy chciały włożyć go pod bluzkę czy szorty. Krótkie spodnie damskie przydadzą się również. Tych najlepiej też mieć kilka par, ale wśród nich powinny być te jeansowe, gdyż takie się nie gniotą i są praktyczne.

Opały sprzyjają odsłanianiu ciała, lecz czasem promienie słoneczne dadzą w kość naszej skórze i lepiej ochronić ją materiałem. W tym celu najlepiej sprawdzą się koszule damskie z długim rękawem. Wybierzmy jednak te białe i bawełniane. Biały kolor odbije promienie słoneczne, a bawełna będzie przewiewna, dzięki czemu się nie spocimy.

Sukienka

Jeśli planujemy imprezować lub po prostu elegancko wyglądać na kolacji, zabierzmy proste i wygodne sukienki koktajlowe. Będą one uniwersalnym rozwiązaniem. Możemy je włożyć także w ciągu dnia na spacer promenadą lub po plaży. Najlepiej wybrać te, które się nie gniotą lub sprawdzić, czy na wyposażeniu hotelu jest do dyspozycji gości żelazko. Ciężkie, zdobne sukienki wieczorowe lepiej sobie odpuścić.

Jeśli chodzi o bluzki damskie, zabierzmy tylko te z krótkim rękawem, najlepiej zwykłe t-shirty. Będą one pasowały do każdych szortów.

W domu zostawmy wszelkie jeansy damskie. Lepiej zabrać wygodniejsze dresy lub przewiewne długie bawełniane alladynki czy inne luźne spodnie, w których możemy wygodnie zwiedzać okolice, a ponadto przydadzą się w podróży samolotem. Nie będą one zbytnio uciskały naszego ciała.

Leave a Reply