Jak uniknąć stresu, mając w domu małe dziecko?

Zdrowie

Pojawienie się na świecie dziecka to wielka radość, ale i odpowiedzialność. Każdego dnia na malucha czyhają miejsca i przedmioty, które z perspektywy dorosłych są zupełnie niegroźne. Wsparciem w rodzicielstwie są produkty do zabezpieczania drzwi, szafek i schodów. Poznaj ich pełną gamę i sprawdź, które z nich przydadzą się w Twoim domu.

Blokada drzwi

Małe rączki bardzo lubią eksplorować przestrzeń w domu. Niestety, jeszcze nie skoordynowane ruchy, w połączeniu z nagłym zdarzeniem (na przykład pchnięciem lub zamknięciem skrzydła drzwiowego przez innego domownika) mogą doprowadzić do przykrego stłuczenia, a nawet złamania paluszków. Aby tego uniknąć, warto wyposażyć dom w blokadę drzwi, której specjalnie zaprojektowana konstrukcja zamortyzuje siłę uderzenia. Blokada montowana bezpośrednio na skrzydle drzwiowym ma tę zaletę, że nie ingeruje w strukturę drzwi i nie wymaga zastosowania narzędzi, na przykład w celu wywiercenia otworu.

Zabezpieczenie szafek

Szafki kuchenne i łazienkowe skrywają różne preparaty, które nie zawsze są bezpieczne dla kilkunastomiesięcznego malucha. Środki do dezynfekcji toalet, produkty do udrażniania rur czy preparaty na mrówki – aż strach pomyśleć, do czego mogłoby dojść, gdyby pociecha nieumyślnie otworzyła którąś z butelek… Zabezpieczenia do szafek służą właśnie temu, aby spać spokojniej. Uczyń dom miejscem przyjaznym również dla najmłodszych.

Osłona narożników

Dzieci, które nauczyły się już chodzić, często rozpiera energia. Wszystkiego chcą dotknąć, wypróbować i przetestować. Problem w tym, że przy gwałtownym wstawaniu mogą z rozpędu uderzyć w krawędź parapetu lub róg stolika, czego efektem jest groźne rozcięcie lub nawet poważniejszy uraz głowy. Rozwiązaniem zapobiegającym tego typu groźnym sytuacjom może być osłona narożników.

Zaślepki do kontaktów

Dzieci interesują się tym, czego nie znają. Choć nie rozumieją jeszcze działania gniazdek elektrycznych, otwory w ścianie bardzo je fascynują. A może by tak włożyć do środka paluszek albo ołówek? Jesteśmy zdania, że najlepiej nie wkładać niczego. Z racji tego, że słowa nie zawsze przemawiają do rozsądku dziecka, zdecydowanie skuteczniejszym narzędziem są zaślepki do kontaktów. Ich banalnie prosty montaż jest nie do przejścia przez małe dzieci. Dzięki temu osłona ta zapewnia bezpieczeństwo i chroni przed porażeniem prądem.

Blokada płyty kuchennej

Lekarze dermatolodzy i chirurdzy słyszeli już wiele historii. O gorącej herbacie, zrzuconej razem z obrusem ze stołu, o wrzącym garnku z zupą, o rozgrzanym palniku dotkniętym przez małe paluszki. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Ochronę przed bolesnymi i trudno gojącymi się oparzeniami stanowi między innymi blokada płyty kuchennej. Dziecko nie ma swobodnego dostępu do gotujących się potraw, więc nie zrobi sobie krzywdy, gdy tylko na chwilę odwrócimy głowę. Tego typu osłony mają znaczenie zwłaszcza w nowych mieszkaniach, w których kuchnia jest bardzo często otwarta na salon. Taki układ sprzyja trudnościom w kontrolowaniu położenia dziecka – zwłaszcza gdy rodzic jest skupiony na wykonaniu domowego obowiązku.

Leave a Reply