Usuwanie blizn potrądzikowych – metody

Zdrowie

Blizny potrądzikowe nie prezentują się zbyt estetycznie na skórze, dlatego też ludzie robią wszystko, co w ich mocy, aby takich blizn jak najszybciej się pozbyć. Jest to oczywiście możliwe, trzeba jednak udać się do doświadczonego specjalisty, aby można skutecznie je wyeliminować i o nich zapomnieć.

Istnieje kilka sprawdzonych metod, które doprowadzą do tego, że usuwanie blizn potrądzikowych zakończy się pełnym sukcesem. Przede wszystkim warto wyróżnić tutaj peeling chemiczny Perfect Derma Peel. Jest to bardzo ciekawy peeling o sprawdzonym składzie, w którym zawarto wiele niezbędnych kwasów, m.in. salicylowy. Działa on na skórę odświeżająco, dodatkowo ją oczyszczając. Dzięki temu ze skóry w zadowalającym tempie znikają wszelkie niedoskonałości i zanieczyszczenia, staje się ona dużo atrakcyjniejsza i estetyczniejsza.

Peeling Retises CT

Bardzo popularna metoda, która pozwala na usunięcie wszelkich blizn potrądzikowych z powierzchni skóry. Jest to peeling medyczny, który redukuje wszelkie ubytki w tkankach, a do tego redukuje również zaburzenia pigmentacyjne. W ten sposób pacjent może oczekiwać tego, że jego skóra wróci do naturalnego stanu i śladów po bliznach potrądzikowych już nie będzie. Taki zabieg nie jest bolesny, nakładanie peelingu nie jest trudną czynnością, więc każdy może się na to zdecydować w dowolnej chwili. Można dzięki temu właśnie peelingowi poprawić także gęstość swojej skóry i zapobiegać powstawaniu zmarszczek, dlatego jest to zabieg przeznaczony głównie dla pań, chociaż również panowie chętnie decydują się na skorzystanie z niego, gdy mają problemy ze zmianami skórnymi.

Peeling z kwasem pirogronowym

Dobrym rozwiązaniem na blizny potrądzikowe jest też peeling z kwasem pirogronowym. Oprócz wszelkich blizn usuwa też skutecznie różnorodne plamy oraz przebarwienia. Pacjenci mają pełną świadomość tego, że ich skóra stanie się dużo gładsza, ale też będzie prezentować się nad wyraz atrakcyjnie. Z racji tego popularność tej metody leczniczej jest coraz większa.

Peeling z użyciem kwasu glikolowego

Ostatnia ze skuteczniejszych metod lekarskich na pozbycie się blizn potrądzikowych. Peeling też złuszcza skórę oraz działa łagodząco i kojąco. Dzięki temu jest ona idealnie zregenerowana, można pozbyć się w ten sposób również zmarszczek oraz rozszerzonych porów. Nie zaleca się stosowania tego oraz wyżej wspomnianych peelingów u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Leave a Reply