Usuwanie zmarszczek botoksem. Czym jest botox? Czy to dobry wybór?

Uroda

Gabinety medycyny estetycznej oferują obecnie szeroką paletę zabiegów skoncentrowanych na usuwaniu zmarszczek. Wśród nich prym wiedzie botox.

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z wielu typów zabiegów. Największym zainteresowaniem cieszy się usuwanie zmarszczek, które odbywa się z wykorzystaniem odpowiednich środków. Najczęściej wybierany jest botoks (botox), który pozwala na uzyskanie szybkich i długotrwałych efektów.

Czym jest botoks? W jaki sposób usuwa zmarszczki? Kiedy może zapewnić najlepsze rezultaty? Gdzie można skorzystać z takiego zabiegu?

Botox – toksyna botulinowa

Nazwa „botox” czy też „botoks” to nazwa handlowa stosowana na toksynę botulinową, inaczej jad kiełbasiany.

Toksyna botulinowa wytwarzana jest przez bakterie jadu kiełbasianego Clostridium botulinum. To silna toksyna, która może spowodować zgon, jednak w niewielkich dawkach ma ona działanie terapeutyczne.

Dzisiaj botoks używany jest między innymi przy leczeniu schorzeń polegających na nadmiernym napięciu mięśniowym. Także toksyna botulinowa stosowana jest w branży medycyny estetycznej, gdzie stosowana jest do usuwania zmarszczek.

Usuwanie zmarszczek botoksem

Botox powoduje zablokowanie przekazywania impulsów nerwowych pomiędzy nerwem a mięśniem. Kontrolowane wstrzyknięcie niewielkiej dawki botoksu pozwala wtedy na zmniejszenie aktywności określonych mięśni.

W rezultacie możliwe jest usuwanie zmarszczek mimicznych, czyli tych, które powstają na skutek poruszania się mięśni. Dochodzi do nich między innymi przy marszczeniu czoła, paleniu papierosów czy też przy uśmiechaniu się.

Botox pozwala na usuwanie poniższych typów zmarszczek:

  • zmarszczek na czole – pionowych i poziomych
  • zmarszczek wokół oczu – kurze łapki
  • zmarszczek wokół ust – zmarszczek palacza
  • zmarszczek – bruzd nosowo-wargowych

Toksyna botulinowa jest wtedy wstrzykiwana bezpośrednio w zmarszczkę – to prosta, szybka i bezbolesna procedura.

Botoks – efekty zabiegu

Pierwsze rezultaty po zabiegu można zauważyć już po około 2-3 dniach. Skóra staje się gładsza, a zmarszczki zanikają. Botoks daje pełen efekt po około 10-14 dniach.

Toksyna botulinowa daje długotrwałe efekty, lecz z czasem związek ten przestaje działać. Zwykle rezultat utrzymuje się przez około 3-6 miesięcy. Po tym czasie zmarszczki zaczynają być widoczne ponownie. Wówczas konieczne jest ponowne usuwanie zmarszczek, jeśli klientka pragnie zachować gładką, młodzieńczo wyglądającą skórę.

Toksyna botulinowa – nie tylko na zmarszczki

Botox może być używany nie tylko jako skuteczny środek na usuwani zmarszczek. Ponadto medycyna estetyczna stosuje ten związek przy likwidowaniu innych dolegliwości.

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z zabiegów polegających na redukcji nadmiernej potliwości botoksem. Leczenie nadpotliwości pozwala na zablokowanie pracy gruczołów potowych, na przykład pod pachami, na dłoniach i stopach, dlatego botox prowadzi wtedy do wyeliminowania kłopotliwej potliwości.

Dodatkowo, botoks stosowany jest jako metoda na leczenie migreny, czyli mocnych bóli głowy. W tym przypadku zabieg polega na odpowiednim ostrzykiwaniu mięśni głowy, których aktywność sprzyja powstawaniu migreny.

Gdzie wykonać botox?

Zabiegi medycyny estetycznej, w tym także botox, mogą być prowadzone wyłącznie przez specjalistów – lekarzy medycyny estetycznej, na przykład przez lekarzy dermatologów o takiej specjalizacji.

Aktualnie usuwanie zmarszczek przez botoks jest zabiegiem dostępnym w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg ten można wykonać także w mieście Rzeszów.

Koszty związane z wykonaniem procedury nie są wysokie – cennik rozpoczyna się od 400 złotych za jedną partię ciała, na przykład za zmarszczki wokół oczu czy na czole.

Zatem botox to skuteczna, a przy tym także bezpieczna procedura pozwalająca na wyeliminowanie zmarszczek pochodzenia mimicznego. Wystarczy tylko kwadrans, aby pozbyć się problemu nawet na pół roku!

Leave a Reply