Walka z kilogramami – kolejny rozdział

Odchudzanie

Czy pamiętasz te wszystkie sytuacje, w których podejmowałaś decyzję o rozpoczęciu batalii o nowe ciało? Gdy zobaczyłaś swoje zdjęcie zrobione na wakacjach albo na weselu, czy też w sytuacji, gdy ktoś z rodziny zasugerował ci, ze zrobiło się ciebie więcej i dobrze by było, gdybyś coś z tym zrobiła, oczywiście dla zdrowia. Wówczas przetrząsałaś Internet z pytaniem „jak szybko schudnąć”, a następnie przechodziłaś do realizacji coraz to nowych diet – kapuścianej, kopenhaskiej, dukana. Zapewne do dziś nie możesz patrzeć na kapustę, co? A waga, jak trwała, tak trwa… Jak schudnąć „z głową”?

Wyższa samoocena

Brzmi to jak banał i do tego ukierunkowany mocno konsumpcyjnie? Otóż nie, nie chodzi tu o to, że będziesz dumna ze swojego szczupłego ciała i przez to będziesz czuła się lepszym człowiekiem. Samoocena wzrasta wskutek realizowanych zamierzeń, krok po kroku. Nic tak nie cieszy człowieka jak sukces, który zawdzięcza własnej pracy; inaczej się będzie cieszyła osoba, która wygrała na loterii pieniądze, a inaczej taka, która uzyskała taką samą nagrodę w konkursie, w którym zwyciężyła dzięki własnym umiejętnościom. Stąd tak często słychać o kobietach, które odmieniły swoje życie dzięki temu, że schudły – wyrwały się z ze złych związków, założyły firmy, nauczyły się języków obcych. Wkrótce będziesz miała szansę sama się o tym przekonać, odkrywając, ile w tobie jest siły, wytrwałości i woli walki.

Większa energia życiowa

Wprowadzenie regularnych ćwiczeń fizycznych oraz zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe, oprócz odpowiedzi na pytanie jak schudnąć, sprawi, że krew w twoim organizmie zacznie krążyć szybciej, oczyszczając go z toksyn oraz dotleniając. Dzięki temu zaczniesz wstawać wczesnej i w lepszym humorze, twój umysł będzie jasny i bardziej skoncentrowany, a tym samym zaczniesz mieć więcej energii życiowej do realizowania kolejnych zamierzeń. Obudzi się też twoja kreatywność i zaczniesz rozwijać swoje pasje.

Doskonały wygląd

Jeżeli posłuchasz rad trenera personalnego, wkrótce dowiesz się jak schudnąć i osiągniesz swój cel – będziesz szczupła. Jednak pod hasłem „doskonały wygląd” kryje się coś więcej. Twoja postawa stanie się bardziej wyprostowana, ponieważ będziesz pewną siebie osobą, usuniesz toksyny z organizmu, co będzie skutkowało młodszym wyglądem, nadto krążące w twoich żyłach endorfiny sprawią, że będziesz postrzegana jako radosna, spełniona osoba.

Lepszy stan zdrowia

Jeżeli dotąd nosiłaś nadliczbowe kilogramy, to z pewnością od razu odczujesz, o ile łatwiej porusza się bez balastu, nadto powoli zaczną ustępować skutki chorób związanych z otyłością. Zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe i wprowadzenie aktywności fizycznej wnosi jednak pozytywy w życie każdej osoby, również wobec tej szczupłej, która po prostu zapragnęła spróbować fit życia, bo stało się to tak popularne w ostatnim czasie. Sport i zdrowe jedzenie sprawiają bowiem, że następuje szybsza wymiana komórek na nowe, a zatem organizm odnawia się, przez co dłużej jest młody i sprawny.

Podsumowując, jedyne długofalowe rozwiązania mają rację bytu, jeżeli postanowiłaś zgubić kilka zbędnych kilogramów. Nikt nie mówi, że będzie łatwo i zawsze przyjemnie, ale w zamian możesz liczyć na to, że będziesz dumna z siebie, piękna i zdrowa. To sporo, co? Może zatem warto spróbować.

Leave a Reply