Czy wybielanie lampą Beyond jest skuteczne?

Uroda

Wybielanie zębów jest obecnie najpopularniejszą formą na uzyskanie białego uśmiechu podczas jednej wizyty stomatologicznej. Pacjenci wybierający tego typu usługi korzystają głównie z lamp, np. Beyond, ponieważ cechuje je wysoka skuteczność. Żeby jednak wybielić zęby, trzeba spełnić szereg warunków.

Wybielanie zębów metodą Beyond

Wybielanie lampą Beyond to zabieg polegający na naświetlaniu zębów po uprzednim nałożeniu na nie żelu wybielającego. Dzięki światłu, które jest emitowane przez lampę, przebarwienia ulegają utlenieniu i po jednym zabiegu można się poszczycić białym uśmiechem. Zastosowanie metody Beyond pozwala wybielić zęby nawet o 12 tonów w skali Vita.

Zęby należy oczyścić z płytki i kamienia nazębnego na 3 miesiące przed planowanym zabiegiem. W innym wypadku powstaną na nich przebarwienia, które będą wyglądać nieestetycznie. Kolor zębów dobiera się według wzornika, choć ostateczny efekt zależy od pierwotnej barwy uzębienia.

Wybielanie lampą Beyond rozpoczyna się od zabezpieczenia ust pacjenta przed wysuszeniem oraz oczu za pomocą specjalnych okularów. Chroni się także dziąsła. Bezpośrednio przed wybielaniem zabezpiecza się je płynną żywicą. W ten sposób można bez przeszkód nałożyć na zęby żel wybielający. Wywołuje on czasem podrażnienie, o czym pacjent powinien być poinformowany przed rozpoczęciem zabiegu. Uzębienie naświetla się około 15 minut. Samo wybielanie nie jest bolesne, lecz może wywołać niewielki dyskomfort.

Po zabiegu nie powinno się jeść ani pić co najmniej przez 2 godziny. Przez 2 tygodnie należy stosować tzw. białą dietę, czyli menu złożone z produktów, które nie są uważane za barwiące. Do takich zalicza się: ciemne napoje np. kawę, herbatę i colę oraz owoce jagodowe. Należy też unikać palenia tytoniu, ponieważ dym papierosowy może udaremnić efekty wybielania.

Czy wybielanie lampą Beyond jest skuteczne?

Wybielanie zębów z użyciem lampy cechuje się wysoką skutecznością, o ile pacjent spełni wszystkie kryteria do zabiegu. Niestety nie każdy może go wykonać. Żeby cieszyć się ładnym uśmiechem, trzeba spełnić wiele warunków.

Przeciwwskazania do wybielania zębów lampą

Niektóre stomatologiczne zabiegi medycyny estetycznej mają szereg przeciwwskazań do wybielania zębów. Lampy Beyond nie można wykorzystać u osób:

  • palących nałogowo papierosy,
  • nieletnich (poniżej 18 roku życia),
  • mających dużą ilość plomb,
  • posiadających wiele koron, mostów oraz licówek,
  • zmagających się z nadwrażliwością zębów, ze stanami zapalnymi dziąseł i przyzębia,
  • przyjmujących leki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne,
  • z alergią na żywice i żele wybielające,
  • z nieprawidłowościami w budowie anatomicznej żuchwy.

Zębów nie wolno wybielać w ciąży i w okresie karmienia piersią. Po zabiegu może pojawić się nadwrażliwość i ból podczas szczotkowania. Efekt białych zębów utrzymuje się do 2 lat.

Leave a Reply