Wybieramy pomadkę do pielęgnacji ust

Uroda

Skóra ust jest niezwykle delikatna, stąd narażona jest na przesuszenie i pękanie. Wymaga ona specjalnej pielęgnacji, gdyż pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych może ulec pierzchnięciu. Niestety naturalne mechanizmy natłuszczające nie mogą spełniać swojej roli, gdyż skóra w tym miejscu pozbawiona jest gruczołów łojowych. Oblizywanie ust również nie przynosi efektu, gdyż odczucie nawilżenia jest chwilowe, a problem suchej skóry może się nasilać. Właściwym sposobem jest regularne nawilżanie ust np. za pomocą pomadek ochronnych.

Co powinna zawierać pomadka do ust?

Naskórek na ustach jest słabo unaczyniony i cienki, dlatego wszelkie zmiany pogodowe np. słońce czy mróz, mogą powodować zniszczenia na powierzchni ust, takie jak suche skórki czy bolesne pęknięcia. Wygodnym sposobem pielęgnacji tej wrażliwej strefy jest używanie pomadek ochronnych. Kosmetyki te w formie sztyftu lub balsamu w tubce lub słoiczku właściwie nawilżą, natłuszczą i odżywiają nasze usta. Powinniśmy pamiętać o stosowaniu pomadki nie tylko wtedy, gdy na wargach pojawiają się pęknięcia, lecz ważna jest także regularna ochrona i pielęgnacja, którą możemy zapewnić ustom przez cały rok.

Pomadki do ust powinny zawierać zarówno składniki pielęgnacyjne o działaniu nawilżającym lub natłuszczającym, jak i odżywczym. Warto wybierać produkty, które w swoim składzie mają witaminy A, E, F, naturalne olejki (np. jojoba, makadamia), awokado, aloes, miód itp. Kosmetyk do ust powinien zawierać także filtry UV, chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Pomadki Floslek

Floslek przygotował wyjątkową linię pomadek ochronnych, spełniających oczekiwania nawet bardzo wymagających fanek naturalnej pielęgnacji. Vege Lip Care CARE zawiera masło Shea o działaniu natłuszczającym i przywracającym ustom miękkość. Miłośniczki roślinnych składników i pielęgnacji wege chętnie sięgną po Vege Lip Care HYDRO Pomadkę Hialuron, która zawiera woski roślinne wygładzające i regenerujące usta. Równie naturalny skład ma Vege Lip Care wazelina w tubce, zatrzymująca wodę w naskórku, przez co usta odzyskują zdrowy blask.

Także wśród kosmetyków linii WINTER CARE, które przeciwdziałają szkodliwemu działaniu niskich temperatur, dostępne są pomadka i wazelinka do ust. Dzięki nim skóra ust nawet w zimie, przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, pozostaje właściwie nawilżona i odżywiona.

Ciekawą formę mają kosmetyki z serii Lip Care Wazelina, zamknięte w słoiczkach, z których możemy nałożyć, w razie potrzeby, grubszą warstwę ochronną preparatu. Wazelinki do ust Floslek mają świeże i smakowite zapachy. Dodatki, takie jak poziomki, egzotyczne owoce czy naturalne olejki sprawiają, że nakładanie ich na usta to sama przyjemność.
To tylko wybrane kosmetyki do ust – pełna oferta jest znacznie bogatsza i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Leave a Reply