Jak wybrać najlepszą dietę pudełkową?

Odchudzanie

Idealna dieta to dieta zdrowa, odpowiednio zbilansowana, niewymagająca dużo czasu oraz (a może przede wszystkim) smaczna. Wiele osób decyduje się na catering dietetyczny. Jednak czy dieta pudełkowa może być dietą idealną?

Obszar dowozu diety

Podjęliśmy decyzję o wykupieniu i przetestowaniu diety pudełkowej. Od czego zacząć chcąc wybrać najlepszą firmę cateringową? Jakie przyjąć kryteria? Otóż, pierwszym kryterium powinien być zasięg działalności danej firmy. Na przykład, mieszkając we Wrocławiu szukamy firmy działającej na tym terenie. Jako przykład możemy podać Dietykietę. Jest to firma rozwożąca posiłki po kilku miastach w kraju.

Możliwość wyboru diety

Wybierając firmę cateringową musimy sprawdzić czy posiada ona w swojej ofercie dietę, która nas interesuje. Najczęściej mamy do wyboru kilka diet np. wegetariańską, paleo, bez ryb czy południową. Każda oparta jest na innych zasadach. Niektóre firmy umożliwiają również modyfikację diety, zmianę ilości posiłków, wybór kaloryczności oraz możliwość eliminacji niektórych składników. Catering dietetyczny każdego dnia dostarczy nam zestaw dań na cały dzień.

Jakość posiłków

Każdy chce spożywać smaczne i zdrowe posiłki, dlatego przy poszukiwaniach najlepszej firmy cateringowej powinniśmy zwrócić uwagę na kwestię jakości posiłków. Warto wybierać firmy, które bazują na naturalnych składnikach i produktach oraz nie używają chemicznych dodatków do żywności. W diecie od Dietykiety nie znajdziemy cukru, polepszaczy smaku, gotowych półproduktów ani innych niezdrowych składników. Ich dieta oparta jest na wysokiej jakości mięsie, jajkach od kur z wolnego wybiegu, produktach o dużej ilości błonnika, sezonowych warzywach, owocach i kiszonkach.

Bezpłatna pomoc dietetyka

Kiedy gotujemy i sporządzamy posiłki sami, często nasza dieta zawiera zbyt dużo węglowodanów prostych, soli, cukru oraz niezdrowego tłuszczu. Brakuje w niej białka, zdrowych tłuszczy oraz witamin. Aby nasz organizm miał możliwość pracy na pełnych „obrotach” musimy mu codziennie dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Nasze posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane i mieć właściwy rozkład mikro i makro składników. Z racji tego, że nie każdy posiada wiedzę na temat zdrowego i właściwego odżywiania warto skorzystać z pomocy dietetyka. Niektóre firmy cateringowe umożliwiają także zasięgnięcie rady u dietetyka.

Leave a Reply