Jak wykonać idealną kreskę, czyli eyelinery pod lupą

Uroda

Jeśli chcesz, aby Twój makijaż oka nabrał wyrazistości, a same oczy wydawały się większe – nieodzownym elementem Twojej kosmetyczki musi stać się eyeliner. To za jego pomocą wykonasz kreskę, która sprawi, że będziesz magnetyzowała spojrzeniem. Jaki kosmetyk wybrać? Oto kilka podpowiedzi.

Jak wybrać odpowiedni eyeliner? Na to pytanie nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. A to dlatego, że wszystko zależy m.in. od tego, jaki efekt estetyczny chcesz osiągnąć. Zobacz, jakie opcje na Ciebie czekają.

Kreska – sposób na podkreślenie oczu znany od wieków

Kreski tuż nad linią górnych rzęs, a także pod dolną, a nawet na linii wodnej oka to makijażowy trend, który jest znany od tysięcy lat. W ten sposób ozdabiali twarze już starożytni Egipcjanie, a i dziś po kosmetyki, które pozwalają podkreślić oczy sięgają miliony kobiet na całym świecie. Kreska może być wykonana na wiele sposobów. Może być np.:

  • cieniutka i delikatna – jedynie lekko zarysowywać się na linii rzęs na górnej powiece; to idealne rozwiązanie przy wykonywaniu delikatnego make-upu dziennego,
  • bardziej rozbudowana – przyjąć kształt modnej „jaskółki”, a więc rozszerzać się w stronę zewnętrznego kącika oczu i wychodzić poza niego – tak wykonany makijaż najbardziej powiększa optycznie oko i „otwiera” powiekę;
  • nałożona na górną i dolną linię rzęs i roztarta – w ten sposób make-up wykonują m.in. Hinduski czy kobiety z krajów Bliskiego Wschodu, a najlepiej nadają się do tego eyelinery typu kohl (kajal) – miękkie i łatwe do rozcierania.

Jeśli nie jesteś pewna, który look pasuje do Ciebie najbardziej, po prostu poeksperymentuj. Pamiętaj też, że mocniejsze kreski lepiej pasują do makijażu wieczorowego, te subtelniejsze zaś – do make-upu dziennego czy biznesowego.

Eyeliner czy kredka do oczu?

Eyeliner niejedno ma imię. Choć najczęściej spotykane są te w postaci kredki do oka – zarówno wymagającej temperowania, jak i automatycznej – to nie koniec możliwości. Czekają bowiem również np. eyelinery w pisaku czy w żelu. Aby przekonać się, jak szeroki to wybór, zajrzyj np. tutaj: https://sklep-isadora.pl/oczy.

A który produkt wybrać?

  • Do wykonywania delikatnych i cienkich kresek najlepiej sprawdzą się kredki w pisaku, a także klasyczne, automatyczne. Odpowiednio miękkie, zapewnią Ci możliwość precyzyjnego zbudowania linii. Pamiętaj, że nie musisz pozostawać przy kredce czarnej – równie dobrze możesz wybrać eyeliner w odcieniu brązowym (szczególnie polecany blondynkom) czy też grafitowym.
  • Jeżeli marzysz o kresce typu „jaskółka” – najlepiej sprawdzi się bądź to eyeliner w pisaku, bądź też w żelu. Sztywny i twardy aplikator pozwoli wykonać kreskę o dokładnie takim, kształcie, jakiego potrzebujesz, a zastygająca formuła pozostanie na Twoich powiekach przez wiele godzin.
  • Przy wykonywaniu make-upu w stylu smokey-eye najlepiej spiszą się klasyczne kajale – miękkie i podatne na rozcieranie.

Pamiętaj przy tym, że coraz modniejsze stają się kreski wykonane kolorowymi eyelinerami – także tymi w bardzo wyrazistych i żywych barwach. Poeksperymentuj z nimi szczególnie latem lub gdy wybierasz się na imprezę. Warto!

Leave a Reply