Zadbaj o urodę zimą

Uroda

Zima to szczególna pora roku. W tym okresie nasza skóra narażona jest na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zmienna pogoda, silny wiatr, sprawia, że nasz skóra staje się szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Dodatkowo może też występować uczucie pieczenia i palenia, oraz pojawiają się czerwone nieprzyjemne plamki, które są wynikiem pękania naczynek krwionośnych. Oczywiście w takich sytuacjach najczęściej staramy się zakryć niedoskonałości urody poprzez stosowanie wszelkiego typu pudrów, czy fluidów. Owszem są one skuteczne, jednakże tylko przez krótki czas. Działają one wizualnie, lecz nie poprawiają stanu naszej cery, który z biegiem czasu po prostu się pogarsza. Jak więc zadbać o urodę w czasie zimy?

Cera zimą

Cera w czasie zimy wymaga szczególnej pielęgnacji, innej aniżeli ma to miejsce w lecie. Wówczas na naszą skórę drażniąco działają promienie słoneczne. W lecie potrzebujemy więc kremów z wysoka ilością filtrów ochronnych przeciwsłonecznych. Zimą z kolei musimy nawilżyć naszą skórę aby zapobiec jej wysuszeniu. Warto zastosować więc kremy tłuste, które ją nawilżą oraz wzmocnią. Domowym sposobem jest wcieranie w skórę olejku rycynowego. Wystarczy niewielką ilość olejku umieścić na palcach i rozprowadzić po skórze, aby się szybko wchłonął. Dzięki temu nasza skora stanie się po prostu miękka i przyjemna w dotyku.

Szczególna ochrona naszej skóry

Zimą powinniśmy pamiętać aby zawsze wychodzić z mieszkania tylko po uprzednim nałożeniu kremu ochronnego. Dzięki temu nasza skóra nie będzie narażona w dużym stopniu na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Co za tym idzie pozostanie piękna i gładka przez całą zimę. Warto pamiętać o ochronie swojej skóry, aby nie narażać się na późniejsze problemy. Warto dbać o piękną cerę, ponieważ jest ona podstawą naszej urody.

Leave a Reply