Zastosowanie ceramidów w kosmetyce

Kosmetyki

Współczesne kosmetyki są coraz bardziej nowoczesne i zawierają intensywnie działające substancje. Nowoczesnym rozwiązaniem jest dodanie do kosmetyków ceramidów. Ceramidy to substancje tłuszczowe, które stanowią naturalny składnik lipidów skóry. Ich zadaniem jest wypełnianie przestrzeni międzykomórkowych rogowej warstwy naskórka.

Czym są ceramidy?

Ceramidy są naturalnym składnikiem lipidów skóry i stanowią bardzo ważne spoiwo wypełniające przerwy międzykomórkowe warstwy rogowej naskórka. Związki te działają jako bariera wodno-lipidowa. Biosynteza ceramidów odbywa się w komórkach naskórka, gdzie wykryto aż siedem różnych ceramidów. Patrząc na ceramidy w bardziej szczegółowy sposób zauważono, że stanowią one kompleksową mieszankę ponad 100 związków. Ceramidy w kosmetykach odgrywają ważną rolę, ponieważ dbają o prawidłowe funkcjonowanie warstwy rogowej naskórka.

Funkcje ceramidów

Niski poziom ceramidów może występować na skutek stresu, szkodliwych czynników zewnętrznych, procesów starzenia lub niewłaściwej pielęgnacji. Niedobór ceramidów może powodować stany chorobowe lub drobne dolegliwości skórne. Do funkcji ceramidów należy utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry. Substancje stworzą również barierę ochronną w warstwie rogowej, która należy do zewnętrznej części naskórka. Powłoka powstała dzięki ceramidom pozwoli oddzielić naskórek od środowiska zewnętrznego. Zapobiegnie to wystąpieniu problemów skórnych i zapewni prawidłowe funkcjonowanie naskórka. Skóra będzie wówczas chroniona przed promieniowaniem UV, mrozem, wiatrem i nagłymi zmianami temperatury. Ceramidy pozwolą również utrzymać odpowiedni poziom elastyczności naskórka i spowolnią procesy starzenia.

Zastosowanie ceramidów w kosmetyce

Kosmetyki z ceramidami wykorzystuje się do pielęgnacji skóry suchej, dojrzałej lub z problemami trądzikowymi i atopowymi. Idealnie sprawdzą się również w przypadku alergicznej i wrażliwej skóry. Ceramidy zawarte w kosmetykach pozwolą zregenerować skórę np. po opalaniu. Najlepsze efekty uzyskamy stosując kosmetyki kilka razy na dobę. Ceramidy można dodać do różnorodnych produktów, np. balsamów do ciała, kremów do rąk, kremów do twarzy, żelu do mycia lub produktów do demakijażu.

Ceramidy w nowoczesnych kosmetykach Cerave

Coraz więcej osób pragnie dbać o swoją skórę z pomocą profesjonalnych kosmetyków wysokiej jakości. Kosmetyki Cerave są bezzapachowe, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. W ofercie znajdziemy nawilżający balsam, który świetnie nawilży i odbuduje skórę. Producent oferuje również kremy do twarzy z filtrem SPF25 lub bez filtra. Na cienie i opuchliznę pod oczami idealnie sprawdzi się natomiast odbudowujący krem pod oczy. Cerave to także krem to rąk i stóp, które wymagają szczególnej bariery ochronnej i nawilżenia. Na stronie znajdziemy również produkty do oczyszczania skóry, czyli żel do mycia, płyn micelarny i nawilżającą emulsję do mycia. Proponowane produkty stanowią kompleksowy zestaw, który sprawdzi się u osób z wrażliwą cerą.

Leave a Reply