Żel intymny – co musisz wiedzieć przed jego zakupem?

Zakupy

Żel intymny to produkt, który tak naprawdę stał się nieodłącznym elementem życia seksualnego. Zasadniczo taki żel chroni miejsca intymne przed otarciami oraz uszkodzeniami. Są jednak na rynku dostępne preparatu, które nie dość, że nawilżają to również potęgują doznania.

Czym jest żel intymny i do czego służy?

Żel intymny inaczej może być nazywany lubrykantem. Jest to preparat, który służy do nawilżenia miejsc intymnych. Kiedy kobieta boryka się z problemem suchości pochwy to żel intymny jest produktem koniecznym. Z tym problemem spotyka się coraz więcej kobiet. Suchość w pochwie może być wywołana kuracją hormonalną, która prowadzi do chorób tarczycy czy schorzeń autoimmunologicznych. Również długie przyjmowanie antybiotyków czy stres może powodować suchość w pochwie. Obecnie żele intymne nie służą tylko do nawilżania miejsc intymnych, ale dla wielu osób jest to również gadżet erotyczny. Na rynku znaleźć możemy mnóstwo różnorodnych produktów, dzięki czemu raczej nie ma problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie.

Różnice w cenach żeli intymnych

Często spotkać się możemy z tym, że sprzedawcy (szczególnie Ci z platform aukcyjnych) wystawiają takie preparaty za nawet kilka złotych. W dobrych sex shopach znajdziemy już takie żele nawet o trzy razy droższe. Główne znaczenie może mieć sama jakość produktu. Jako, że żelu intymnego używamy w miejscach intymnych powinniśmy mieć na uwadze ich skład oraz jakość.

Sprawdzaj czy na produkcie widnieje znaczek CE. Unia Europejska stosuje ten znak do oznaczenia produktów, które spełniają wymagania bezpieczeństwa. Dzięki temu producenci muszą przestrzegać norm produkcyjnych. Przestrzeganie tych procedur jest drogie, przez co cena może być również wyższa.

Pielęgnacja pochwy

Trzeba pamiętać o tym, że błony śluzowe są bardziej wrażliwe niż normalna skóra. Do ich nawilżenia potrzebny jest więc lubrykant, który oprócz smarowania będzie również ją nawilżał, pielęgnował oraz regenerował.

Seks analny

Bez odpowiedniego poślizgu nie ma seksu analnego. Odbyt nie ma naturalnej lubrykacji przez co trzeba ją zapewnić poprzez stosowanie żelu analnego. Preparat musi nawilżać ale i również regenerować zmęczoną tkankę. Przy penetracji odbytu należy unikać żeli znieczulających. Środek ten ogranicza doznania oraz odczuwanie bólu. Może to prowadzić do tego, że partner może przekroczyć granicę poprzez zbyt mocne pchnięcia. Znakomitej jakości żel analny znajduje się tu.

Żel intymny łagodzący

Żele intymne są z reguły produkowane aby zaspokoić określone potrzeby. Jedną z tych potrzeb jest łagodzenie podrażnień oraz otarć. Zazwyczaj takie żele posiadają wyciąg z aloesu, który ma właściwości łagodzące. Dzięki temu uzyskamy optymalny poślizg oraz zapobiegniemy otarciom oraz nieprzyjemnym podrażnieniom.

Żel intymny stymulujący

Są to żele, które stosuje się w celu spotęgowania doznań podczas seksu. W swoim składzie takie żele zawierają substancje, które mają odpowiednio wpływać na skórę oraz stymulując ją potęgować doznania. Takie żele dzielą się na:

  1. Rozgrzewające – świetnie sprawdza się w masażach dzięki czemu uzyskamy uczucie relaksu oraz odprężenia.
  2. Jadalne – dedykowane one są dla osób skupiających się na seksie oralnym. Na rynku znaleźć możemy mnóstwo smaków.
  3. Chłodzące – świetnie sprawdza się w upalne dni. Taki żel przyjemnie chłodzi miejsca intymne.
  4. Powiększające/obkurczające – takie żele zawierają w sobie kofeinę czy guaranę, których zadaniem jest pobudzenie. Znaleźć możemy również żele obkurczające, które sprawiają, że pochwa kobiety kurczy się i staje się bardziej jędrna.

Leave a Reply