Żele do hybryd

Uroda

Każdy, kto dopiero zaczyna przygodę z przedłużaniem i stylizacją paznokci staje przed trudnym zadaniem, którym jest wybór odpowiedniego żelu. Na początek trzeba się zastanowić nad kilkoma podstawowymi kwestiami. Czy chcemy stosować technikę jedno, czy wielofazową? Czy będziemy przedłużać paznokcie naturalne, a może pracować na szablonie lub tipsie? Czy paznokieć, na którym będziemy pracować ma idealną strukturę? Czym będzie wykończona stylizacja – żelem, czy hybrydą? Odpowiedzi na te podstawowe pytania powinny pomóc w wyborze idealnego żelu.

Jak wybrać żel do paznokci?

Jak widać kupno pierwszego lepszego żelu dostępnego w drogerii lub sklepie internetowym nie jest dobrym pomysłem, ponieważ nie każdy produkt będzie pasował do danej stylizacji. Na początek warto zastanowić się nad wyborem rodzaju – jedno lub wielofazowego, ponieważ każdy z nich ma inną charakterystykę.

  • żele jednofazowe

Posiadają wszystkie właściwości żeli wielofazowych – nadają przyczepność, budują oraz nabłyszczają paznokieć. Są to produkty średniej gęstości. Zazwyczaj nakłada się ok. 3-4 warstw żelu jednofazowego. Najpierw przykrywa się płytkę cienką warstwą i suszy w lampie, następna jest nieco grubsza lampa budująca, którą również należy wysuszyć. Jeżeli struktura jest odpowiednia można nałożyć ostatnią warstwę odpowiedzialną za połysk.

  • żele wielofazowe

W przypadku zakupu żeli wielofazowych dostajemy 3 oddzielne buteleczki: podkład, inaczej bonder – odpowiedzialny za zwiększenie naturalnej przyczepności paznokcia, żel budujący – który jak sama nazwa mówi, buduje płytkę oraz nabłyszczającego – dzięki niemu paznokcie będą lśniły. Sama technika nakładania żelu nie różni się niczym od pierwszej opcji, trzeba jedynie pamiętać o kolejności nakładania żeli – bonder, żel budujący i nabłyszczacz.

Osoby początkujące powinny zdecydować się na żele jednofazowe. Średnia gęstość produktu ułatwia jego nakładanie, pozwoli również sprawdzić, czy dana konsystencja będzie nam odpowiadać.

Warto zastanowić się również, na czym będziemy przedłużać paznokcie – na tipsie, czy na szablonie? Do szablonów odpowiednie są gęste żele do hybryd, które dobrze zbudują paznokieć, z kolei te o średniej lub rzadkiej konsystencji zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przypadku tipsów. Na początku lepiej zdecydować się na przedłużenie na tipsie, ponieważ jest ono znacznie łatwiejsze. Na naukę budowania kształtu przyjdzie jeszcze czas. Na zbudowany, żelowy paznokieć można bez problemu nanieść lakier hybrydowy. Należy pamiętać o tym, by zmatowić płytkę przed położeniem pierwszej warstwy.

.

Leave a Reply