Złamany paznokieć – jak go uratować?

Uroda

Wiele kobiet jednogłośnie przyznaje, że złamany paznokieć pojawia się najczęściej w nieodpowiednim momencie i jest jedną z najbardziej irytujących rzeczy, która może pojawić się w ciągu dnia. Każda kobieta, która stara się wyhodować piękne i długie paznokcie nie powinna ignorować nawet delikatnych pęknięć, ponieważ rana może powiększać się do momentu, w którym odratowanie paznokcia nie będzie już możliwe.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym możliwe będzie uniknięcie nieestetycznego wyglądu dłoni spowodowanej pękniętym paznokciem. Przede wszystkim odradza się obcinanie paznokcia, kiedy tylko pojawi się niewielkie pęknięcie, ponieważ może to doprowadzić do zranienia palca. Nie powinno się również ratować go chemicznymi środkami, gdy wokół niego znajduje się choćby niewielka ranka.

Jednym z domowych sposobów ratowania paznokcia jest zabieg z wykorzystaniem torebki do herbaty. Należy wyciąć z niej małą łatkę i położyć ją na świeżo pokrytym bazą paznokciu. Następnie należy docisnąć ją do paznokcia, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza i kolejny raz nałożyć warstwę bazy. Kolejnym sposobem jest zastosowanie kleju do paznokci. Jest to metoda, która ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Wybierając tę metodę ratowania paznokcia należy pamiętać, aby klej nakładać bardzo uważnie omijając skórę wokół niego.

Złamany paznokieć a hybryda

Złamany paznokieć można naprawić za pomocą hybrydy. Potrzebnych jest do tego kilka elementów. Należeć do nich będą: lakier hybrydowy, baza, lampa LED lub UV, waciki bezpyłowe, cleaner, polerka i top. Pierwszą czynnością, którą należy wykonać jest przygotowanie płytki paznokcia pod hybrydę – wykonuje się standardowy manicure. Następnie usuwa się skórki i delikatnie matowi powierzchnię paznokcia. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie paznokcia cleanerem, a następnie nałożenie lakieru bazowego. Utwardza się go w lampie LED, po czym nakłada lakier hybrydowy. Pokrywa się nim złamanie paznokcia zarówno z zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony.

Obecnie w sprzedaży pojawiła się baza Extend, która jest połączeniem lakieru podkładowego oraz harda. Baza jest samopoziomująca co sprawi, iż nasz podkład będzie równo położony, dodatkowo możemy nadbudować uszkodzoną płytkę paznokcia, a także przedłużyć płytkę paznokcia nawet o 1cm.

Złamany tips – porady

Wciąż istnieje bardzo wiele zwolenniczek tipsów, które popierają tylko tę formę zdobienia paznokci. Osoby, które znają się na procesie ich zakładania wiedzą, jakich błędów uniknąć, by zapobiec ich złamaniu. Kiedy jednak już dojdzie do tej niefortunnej sytuacji, warto pamiętać o kilku zasadach. W przypadku, gdy tips pęknie przed nałożeniem żelu, najlepiej jest go zdjąć i założyć nowy. Jeśli pęknięcie nastąpi już po nałożeniu masy, bez problemu można dorobić brakującą część.

O czym pamiętać aby nie narażać się na uszkodzenia lub odpadnięcie tipsa

Podczas  nakładania na lakieru akrylowego lub żelu na tipsa należy pamiętać, że nie wolno nakładać na skórki wokół paznokcia i tipsy primerów kwasowych.  Nakładając lakier (akrylu lub żel) starajmy się nakładać go równomiernie. Zbyt płaskie uformowanie żelu lub akrylu spowoduję, że nie będzie on odporny na uderzenia. Efektem tego będzie większa podatność na złamania.  Należy również unikać preparatów do paznokci w których składzie znajduje się aceton i alkohol.  Substancje te powodują pęknięcia tipsów.

Leave a Reply