Zmiany potrądzikowe – czy jest na nie skuteczny sposób?

Zdrowie

Trądzik to jedna z najczęściej występujących chorób skóry. Borykają się z nią nie tylko osoby w wieku nastoletnim, ale i te, które okres buntu mają już za sobą. Medycyna estetyczna i dermatologia zna wiele sposobów na leczenie trądziku. Kuracje pozwalają skutecznie pozbyć się tego schorzenia dermatologicznego, jednak często po nim na twarzy nadal pozostają przebarwienia i zmiany potrądzikowe. Negatywnie wpływają one na urodę i mogą być przyczyną kompleksów czy obniżenia pewności siebie. Na szczęście zmian potrądzikowych można się pozbyć. Jak to zrobić?

Trądzik – przyczyna problemu

Blizny potrądzikowe są efektem schorzenia dermatologicznego, jakim jest trądzik. Jest on stanem zapalnym skóry. Objawia się wykwitami, krotkami, zaskórnikami i innymi zmianami skórnymi. Walka z trądzikiem często jest długotrwała i ciężka. Klinika Miracki z Warszawy jako najskuteczniejsze leczenie trądziku wskazuje laseroterapię.

Jak powstają blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe inaczej nazywane zanikowymi powstają w efekcie nieprawidłowego gojenia się uszkodzonej tkanki. Jeśli nie oczyści się jej z martwego naskórka i bakterii, ta nowo powstająca w miejscu wyprysków będzie cienka i nieprawidłowo zbudowana. Objawem będą widoczne zagłębienia nazywane bliznami zanikowymi. Głębokość i rozległość blizn potrądzikowych uzależniona jest od stopnia zaawansowania trądziku.

Blizny potrądzikowe a przebarwienia: czym się różnią?

Po wyleczeniu trądziku na cerze powstać mogą zarówno blizny zanikowe, jak i przebarwienia. Zmiany te różnią się od siebie i nie należy ich mylić. Blizny potrądzikowe są trwałe i powstają w wyniku utraty. Najczęściej do ich powstania dochodzi, jak wyprysk się wyciska lub rozdrapuje lub zaniecha się leczenia trądziku. Przebarwienia potrądzikowe to natomiast zmiany występujące w miejscu zagojonego wykwitu. Są one ostatnim etapem zmian trądzikowych. Na cerze mogą się utrzymywać do kilku miesięcy, jednak ostatecznie znikają samoistnie.

Przebarwienia w przeciwieństwie do blizn potrądzikowych można bardzo łatwo usunąć, nawet stosując domowe sposoby. Jeśli chce się pozbyć blizn, konieczne jest zastosowanie bardziej zaawansowanych metod medycyny estetycznej. Najlepsze rezultaty przynosi laseroterapia.

Leczenie blizn potrądzikowych

W warszawskiej klinice Miracki na zmiany potrądzikowe stosowany jest innowacyjny laser PicoSure. W swoim działaniu wykorzystuje on technologię pikosekundową, dzięki której kontakt wiązki światła ze skórą jest ultrakrótki, co uniemożliwia jej przegrzanie i zapewnia niespotykane jak dotąd bezpieczeństwo zabiegu. Laser PicoSure wykorzystywany jest również do korekty i usuwania makijażu permanentnego, usuwania przebarwień i plam na ciele i twarzy, usuwania tatuażu, zabiegów odmładzających. Jako mocne strony zabiegu laserem PicoSure wymienia się także:

  • Skuteczność, szybkość i precyzje
  • Wysoki komfort pacjenta oraz bezbolesna procedura
  • Brak skutków ubocznych
  • Wszechstronne działanie – laser nie tylko pozwala usunąć zmiany trądzikowe, ale także usuwa pierwsze oznaki starzenia skóry, odmładza naskórek i stymuluje tkanki do większej produkcji kolagenu oraz elastyny.

Usuwanie zmian potrądzikowych laserem jest wygodnym rozwiązaniem. Umożliwia natychmiastowy powrót do naturalnego trybu życia, nie wymaga rekonwalescencji i specjalistycznej pielęgnacji skóry po zabiegu. Zalecana jest tylko uważniejsza pielęgnacja oraz unikanie promieniowania słonecznego.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania blizn zanikowych

Jako główne przeciwwskazania do usuwania zmian potrądzikowych laserem podaje się:

  • Świeżą opaleniznę,
  • Skłonność do bliznowców,
  • Przyjmowanie leków i ziół światłouczulających,
  • Aktywne infekcje skóry w obszarze zabiegowym,
  • Nowotwory skóry.

Jeśli chcesz mieć pewność, że bezpiecznie możesz się poddać laseroterapii, umów się na bezpłatną konsultację w warszawskiej klinice Miracki. Lekarz wykluczy wszystkie przeciwwskazania, przedstawi plan leczenia i w szczegółach opowie o działaniu lasera i przebiegu zabiegu.

Leave a Reply