Jak zmywać makijaż – najważniejsze zasady

Uroda

Makijaż potrafi wspaniale upiększyć kobietę, ale oprócz kosmetyków do jego wykonania, każda pani powinna też zadbać o kosmetyki do zmycia makijażu z twarzy. Najbardziej problematyczne są ciężkie, mocne makijaże wykonane kosmetykami wodoodpornymi – ale i na nie są odpowiednie sposoby!

Jakie kosmetyki do demakijażu przygotować?

Weź pod uwagę przede wszystkim produkty do demakijażu, które sprzyjać będą Twojej cerze. Skóra wrażliwa wymaga płynów micelarnych lub mleczek, które nie będą dodatkowo podrażniać skóry, i w połączeniu z bawełnianym płatkiem kosmetycznym nie będą wymagały silnego pocierania. Z kolei skóra tłusta powinna być zmywana produktami o tłustej konsystencji. Zawarte w nich substancje tłuszczowe doskonale rozpuszczają sebum i usuwają jego nadmiar ze skóry, a przy okazji radzą sobie nawet z wodoodpornym makijażem. Do demakijażu niezbędne są jednorazowe bawełniane płatki kosmetyczne lub ekologiczne płatki wielorazowego użytku, prane po każdym demakijażu. Niezbędny jest też płyn lub mleczko, które usuną makijaż przy lekkim potarciu płatkiem pod wpływem zawartych w nich substancji, a do tego lekko nawilżą i natłuszczą skórę. Dobrej jakości kosmetyki do demakijażu w atrakcyjnych cenach nabędziesz poprzez sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny https://dyskontkosmetyczny.pl/.

Jak prawidłowo wykonywać demakijaż?

Mając już właściwe produkty do demakijażu, potrzebujesz dosłownie dwóch minut, aby całkowicie pozbyć się resztek makijażu pozostałego po całym dniu aktywności. Nałóż na włosy specjalną opaskę kosmetyczną – dzięki niej długie włosy nie będą Ci wpadały do oczu i brudziły się nakładanymi na twarz kosmetykami. Weź płatek bawełniany i nałóż na niego porcję wybranego kosmetyku do demakijażu. Następnie przyłóż go do zamkniętej powieki – po to, aby rozpuścić tusz do rzęs, eyeliner oraz cienie znajdujące się na powiece. Pocieraj delikatnie płatkiem od góry w dół i do zewnątrz oka, aby pozbyć się resztek makijażu. Zawsze zmywaj makeup oczu przy zamkniętych powiekach – dostanie się do oczu tłustej substancji do demakijażu nie jest zbyt komfortowe. Gdy zabrudzisz płatek, a na twarzy pozostaną jeszcze resztki kosmetyków, wykorzystaj kolejny w ten sam sposób. Finalnie, delikatnie pocierając usuń z twarzy resztki podkładów i pudrów, aż płatek będzie niemal całkowicie czysty.

Jak potraktować skórę po demakijażu?

Sam demakijaż nie wystarczy, aby skórę przygotować do nocnego wypoczynku. Warto przemyć ją dodatkowo żelem lub pianką o właściwościach głęboko oczyszczających pory, a następnie przywrócić skórze właściwe pH za pomocą toniku przystosowanego do własnego typu skóry. Końcowym etapem wieczornej pielęgnacji powinna być porcja kremu wklepana w twarz opuszkami palców. Demakijaż jest zawsze pierwszą i najważniejszą fazą – pozwala pozbyć się kosmetyków, które nocą mogłyby brudzić pościel i obciążać skórę, przyspieszając jej starzenie i generując powstawanie zatkanych porów. Sam demakijaż jednak nie oczyszcza porów dokładnie, ani nie nawilża skóry – stąd też należy po nim zastosować pozostałe zabiegi, z kosmetykami, które możesz kupić w Dyskoncie Kosmetycznym.

Leave a Reply