Botoks na włosy – czym jest?

Uroda

Wiele z nas słyszało o botoksach stosowanych na twarz. Bakterie jadu kiełbasianego pozwalają skutecznie zahamować procesy starzenia się na twarzy i wygładzają zmarszczki. Jednakże, od jakiegoś czasu to hasło dotyczy także.. włosów. Czym jest botoks, stosowany także na nasze włosy?

Coraz częściej cieszący się popularnością botoks na włosy to nic innego, jak sposobność do gruntownej – od podstaw – regeneracji naszych włosów. Ten zabieg może zostać wykonany zarówno w profesjonalnych salonach fryzjerskich, jak i domowymi sposobami. Na ogół, kobiety decydują się go wykonać w salonach, które posiadają odpowiednie doświadczenie i praktykę w tego typu zabiegach pielęgnacyjnych.

Kiedy botoks do włosów?

Najlepiej jest zafundować sobie pełną regenerację włosów po okresie zimowym, kiedy nasze włosy są matowe, nie ma w nich życia, brak im witalności. Botoks pozwoli na odbudowanie włosa po ciężkich warunkach zimowych, zregeneruje go, poprawi kondycję – końcowym efektem takiego zabiegu są włosy, które odzyskały swój blask, są jednocześnie miękkie, elastyczne, gładkie, nie puszą się, są bardzo miłe w dotyku.

Na czym polega botoks włosów?

We włosy wtłacza się bezpośrednio składniki odżywcze, których zadaniem jest uzupełnienie ubytków w strukturze włosa. Preparaty zastosowane do tego typu zabiegów są bogate w składniki takie jak kolagen, kwas hialuronowy, i tym podobne. Produkty mogą się różnić od siebie zawartością oraz składem takich składników odżywczych. Niektóre produkty mogą zawierać także keratynę, idealną do poprawienia struktury włosów, a jednocześnie silnie je wygładzającą. Ten rodzaj botoksu, w odróżnieniu od tego stosowanego na twarz, jest zabiegiem nieinwazyjnym, całkowicie bezpiecznym i oprócz nazwy – w zasadzie różnią się one znacząco.

Jak przebiega botoks na włosy?

Taki zabieg składa się z trzech etapów. Trwa przeciętnie około godziny. Na samym początku włosy myte są szamponem specjalistycznym, którego zadaniem jest otworzyć łuski włosa, dzięki czemu składniki aktywne i odżywcze będą szybciej wchłanianie przez jego strukturę. Włosy są myte dwukrotnie, dla osiągnięcia jak najlepszych efektów. Szampon za drugim razem jest zostawiany na włosach trochę dłużej.

Kolejnym etapem jest nakładanie specjalnego serum w celu poprawy kondycji włosa. Wodę odciska się z włosów.
Ostatni etap polega na aplikacji maski, która ma z powrotem zamknąć łuski włosa. Taka maska pozostaje na włosach przez około 20 minut. Po zakończonym zabiegu i dokładnym wysuszeniu włosów możemy cieszyć się niesamowitymi efektami, które przyniósł ze sobą ten zabieg. Efekty potrafią utrzymywać się miesiącami, dzięki czemu nie mamy specjalnej potrzeby pojawiania się w salonach fryzjerskich częściej niż dwa razy do roku. Najlepszą porą na wykonanie takich zabiegów jest zaraz po zimie oraz tuż przed zimą. Dwukrotne wykonanie takich zabiegów botoksowych pozwala nam na zachowanie jak najlepszej kondycji włosa, a nie od dzisiaj wiadomo, że włosy zadbane to, podobnie jak paznokcie, wizytówka eleganckiej kobiety z klasą.

Artykuł przygotowany przy współpracy z portalem Symfonia Piękna

Leave a Reply