Mezoterapia wieloigłowa próżniowa – jak działa zabieg?

Uroda

Nasza skóra narażona jest ciągle na czynniki zewnętrzne, które wraz z wiekiem powodują jej zmiany, takie jak: zmarszczki, utrata elastyczności czy przebarwienia. Specjaliści szukają sposób by przeciwdziałać tym procesom i opracowują coraz to nowsze metody poprawiania wyglądu skóry. Zabiegiem który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem jest mezoterapia wieloigłowa próżniowa.

Jak działa mezoterapia wieloigłowa próżniowa?

Mezoterapia wieloigłowa to świetny sposób pobudzenie skóry i poprawę jej elastyczności oraz wyglądu. Zabieg jest niemal bezbolesny i polega na wprowadzeniu specjalnego koktajlu odżywczego pod skórę za pomocą cienkich igieł. Mieszanka zawiera najczęściej witaminy, peptydy, kwas hialuronowy oraz substancje odżywcze. W przypadku mezoterapii wieloigłowej próżniowej wykorzystuje się podciśnienie generowane przez specjalne urządzenie. Dzięki podciśnieniu skóra jest delikatnie unoszona i rozciągana, co powoduje otwarcie mikrokanalików w warstwie naskórka. Podczas wprowadzania substancji aktywnych za pomocą igieł, podciśnienie sprzyja ich lepszej penetracji poprzez mikrokanaliki. Składniki odżywcze mogą w ten sposób dotrzeć do głębszych warstw skóry, co zwiększa ich skuteczność i daje lepsze efekty.

 Efekty mezoterapii wieloigłowej próżniowej

Mezoterapia wieloigłowa próżniowa to skuteczny zabieg, który charakteryzuje się szeregiem pozytywnych efektów. Pacjentki najczęściej zwracają uwagę na:

  • Zmniejszenie się przebarwień skóry
  • Zredukowanie liczby i głębokości zmarszczek
  • Zniwelowanie cieni pod oczami
  • Efekt nawilżenia i uelastycznienia skóry
  • Poprawę napięcia skóry

Ponadto mezoterapia wieloigłowa próżniowa przyczynia się m. in. do odżywienia skóry, opóźnienia oznak starzenia oraz pobudzenia mechanizmów regeneracji. Mezoterapia hamuje również wypadanie włosów, jeśli zabieg stosowany był na skórę głowy.

Wskazania do mezoterapii igłowej próżniowej. Dla kogo polecany jest zabieg?

Mezoterapia igłowa próżniowa polecana jest osobom z problemami skórnymi, które szukają skutecznych i nieinwazyjnych metod poprawy wyglądu skóry. Jednym z podstawowych wskazań do mezoterapii jest starzenie się skóry. Mezoterapia igłowa próżniowa może pomóc również w stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, poprawiając jędrność skóry oraz redukując zmarszczki.

Innym wskazaniem do mezoterapii igłowej próżniowej są zmiany skórne, takie jak trądzik i blizny potrądzikowe. Dzięki działaniu substancji aktywnych dostarczanych bezpośrednio do skóry, mezoterapia igłowa próżniowa może pomóc w redukcji stanów zapalnych, normalizacji wydzielania sebum oraz regeneracji skóry, co przyczynia się do zmniejszenia widoczności blizn potrądzikowych i poprawy ogólnego stanu skóry.

Postaw na mezoterapię wieloigłową próżniową

Mezoterapia igłowa próżniowa to innowacyjna metoda pielęgnacji skóry, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących skutecznych i bezinwazyjnych rozwiązań dla poprawy wyglądu cery. Zabieg mezoterapii igłowej oferuje szereg korzyści, takich jak: poprawa elastyczności i nawilżenia skóry, redukcję zmarszczek czy przebarwień. Mezoterapia próżniowa ma tę przewagę nad jej tradycyjną formą, że jest bezbolesna, bardziej komfortowa oraz skraca okres rekonwalescencji po zabiegu.

Źródło: Salon kosmetologiczny – Kajla.pl

Leave a Reply